Çarşamba, 12 Mayıs 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Röportaj İstanbul

Ödüllü Marka Sinoz Kozmetik İlk Deneyim Mağazasını Açmaya Hazırlanıyor

Yerli Kozmetik markası Sinoz Kozmetik Türkiye pazarındaki başarısının ardından, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine ihracatı yoğunlaştırırken, yurt içindeki büyümesine hız kesmeden devam ediyor.

Ödüllü Marka Sinoz Kozmetik İlk Deneyim Mağazasını Açmaya Hazırlanıyor

 
Sinoz Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Çörekci, e-ticaretten perakendeye atılım yaparak 2020 yılı ilk çeyreğinde ilk tematik deneyim mağazalarını bir AVM mağazası olarak açmayı planladıklarının bilgisini verdi.

Global arenada standartları yakalayan Sinoz Kozmetik, kaliteyi ulaşılabilir fiyatlarla kullanıcılarına sunarak, bayanların gönüllerinde taht kurmaya ve onları güzelleştirmeye devam ediyor.
 
Yasin Bey genç ve başarılı bir girişimci olarak, ticari hayata başlama hikayenizi bize anlatabilir misiniz?

Sektöre 2008 yılında Sinoz Kozmetik markamızın kuruluşuyla giriş yaptım. Öncesinde e-ticaret üzerinden çalışmalar yürütüyordum. Sinoz ile birlikte e-ticaret üzerinden çalışmalarımızı gerçekleştirmeye ve büyümeye devam ediyoruz.

Sizce neden kozmetik ? Kozmetik sektörüne girişinizde en büyük etken ne oldu ?

Kuruluşumuz kriz döneminde fırsatı görebilme ve değerlendirme üzerine gerçekleşti. 2008 yılında yaşanan finansal kriz sonrasında yaptığım araştırmalarda Türkiye’de yerli dermokozmetik alanının büyük oranda ithalata dayalı olduğunu gördüm.

Bu yönde yapılacak efektif bir çalışmanın ve yüksek kalitede dermokozmetik ürünlerinin üretiminin kabul göreceğine inandım. Bunun üzerine yatırımımı gerçekleştirip, Sinoz Kozmetik markasını kurdum.
 
Kozmetik sektörü özellikle dermokozmetik alanı, kullanıcıların yoğun olduğu bir pazar ve bizde doğru yatırımlarla büyüyoruz.

Ürünlerinizin bu kadar çok tercih edilme sebepleri nelerdir ?

Sinoz Kozmetik, rakiplerinden öncelikle yerli bir marka çatısı altında her kesime hitap eden, hedefinde çözüm olan ürün çeşitliliği ile ayrılıyor. Sinoz Kozmetik’i farklı kılan bir diğer unsur ise fiyat averajlarıdır.

Üstün kalitede profesyonel ürün üretimi gerçekleştirip, global piyasadaki rakiplerimizden daha uygun fiyatlandırma politikasıyla öne geçiyoruz.

Sinoz’u bir adım öne çıkaran böylesine önemli kıstas ile özellikle kadın kullanıcılarımızın da tercihi fiyat – performans olarak çözüm sunan bizden yana oluyor. Dermokozmetik alanında global markalar bildiğiniz gibi döviz kurları sebebiyle olduğundan daha yüksek birimde satılıyor.
 


Sinoz Kozmetik yerli marka olması ve profesyonel üretim prensibiyle en etkili formülde üretilen ürünlerini global markalara nazaran daha uygun fiyat averajı ile sunabiliyor.

Diğer bir unsur da ürünlerimizin ve markamızın kullanıcılara tarafından etkilerinin beğenilmesi ki bunu da aldığımız ‘Altın Marka Ödülü’ ve ‘Tüketici Kalite Ödülleri’ ile kanıtlıyoruz.

İhracat yaptığınız ülkeler hangileridir ?

E-ticaret kanalından ürün satışı gerçekleştiriyoruz dolayısıyla dünyanın her ülkesinde Sinoz ürünü kullanan müşterilerimiz bulunuyor. 2016 yılında Avrupa operasyonlarımız için kurduğumuz Hollanda ofisimizden tüm Avrupa bölgesine 24 saatte hızlı teslimat yapıyoruz. Ortadoğu pazarında e-ticaret üzerinden en çok tercih edilen markayız.

Sinoz Kozmetik olarak farklı markalarınız var mıdır ?

Sinoz Kozmetik, Yasin Global Group bünyesinde temel kozmetik markamız fakat Biolog markamız da profesyonel ürün gamıyla tüketicisiyle buluşuyor. Grup şirketlerimiz arasında radyo alanında Radyo Alaturka ve dijital medya çalışmalarıyla The Medya Ajans yer alıyor.

E-ticaretteki başarınızın sırrı, sizce nedir?

E-ticaretteki başarımızın en büyük sırrı kozmetik alanında dijital bir WOMM gerçekleştirdik. Yenilikleri takip ediyor, teknolojiye yatırım yapıyor ve kaliteli ürün üretip tüketicimizle buluşturuyoruz. Markamızın, e-ticarette yakaladığı dijital WOMM ile bulunduğu pazarda
etkili iletişim çalışmaları yürütüyoruz.

Perakendeden dijitale geçiş yapan markalara nazaran, Sinoz zaten dijital dünyayı bilen, hedef kitlesiyle doğrudan iletişim kuran bir marka bilinciyle çalışıyor. Ürün iadesi alan tek markayız. Güven ve samimiyet üzerine kurguladığımız şeffaf bir iletişim anlayışımız bulunuyor.
 


Bu sebeple müşteri ile ilişkimizi en doğru anlayış modülünde gerçekleştiriyoruz. Müşterimiz üründen memnun kalmayabilir içeriğindeki bir bitki onda etkili sonuç vermeyebilir, fakat marka ile kurduğu iletişimden her zaman memnun kalır çünkü bunun için çalışırız. E-ticarette özellikle köklü bir marka yaratma bilinciyle çalıştığımız için güven ve kalite ilkesini benimseriz.

Yurt dışında ofisler açarak global pazarda yerinizi aldınız, bu yıl farklı coğrafyalara da açılmayı planlıyor musunuz ?

2016 yılında Hollanda’da Fark Cosmtetica B.V. şirketimizi kurarak, tüm Avrupa ve Amerika ülkelerine satış gerçekleştiriyoruz. 2020 yılı itibariyle özellikle Mena Bölgesi’nde yatırım gerçekleştirmemiz için talepler alıyoruz bunları değerlendiriyoruz.

Orta Doğu bölgesinde Sinoz kullanan ve markayı bilen müthiş bir kitle var, bunu değerlendirme çalışmalarımız sürüyor.

2019 yılını değerlendirmenizi istesek, bize neler söylersiniz ?

2019 yılı Sinoz için yine önemli gelişmelerin yaşandığı yüzde 100 büyüme gerçekleştirdiğimiz bir yıl oldu. Özellikle ürün gamımızı Sinoz Kadınları’nın talebi doğrultusunda büyüttük ve yenilerinin Ar-Ge çalışmalarını başlattık.

Sektör için de umut vadeden bir yıl oldu. 2019 yılında yerli kozmetik sektörü her anlamda yüzde 30 büyüme ile ivme yakaladı. Bu önemli bir rakam ve pazar payı demek.

Yerli markalar hem yerli hammadde hem de teknolojiyi çağın taleplerine göre formüle etmeye ve sektörü büyütmeye başladı. Global arenada rakiplerimizin standardını geçmeye başladık.

Bize, gelecek dönem hedeflerinizden biraz bahsedebilir misiniz ?

Gelecek dönem hedeflerimiz özellikle ürün segmentasyonumuzu büyütme ve artırma yönünde olacak. Sinoz Man, Sinoz Baby, Sinoz Natürel ve Sinoz Lüks segmentinde ürünlerin Ar-Ge’lerine başladık. 2021 yılına kadar 150’den fazla ürüne ulaşmayı hedefliyoruz.

2020 yılı ilk çeyreğinde ilk AVM mağazamızı açmayı ve e-ticaretten perakendeye atılım yapmayı planlıyoruz. Tüm süreçler tamamlandı ve Mart –Nisan gibi ilk deneyim mağazamızı açacağız.

Bu mağaza perakende sektörüne yeni bir soluk getirecek. Tematik bir mağaza olacak, Sinoz’un ilk mağazası ile geleneksel müşteri kitlemizi deneyime çağıracağız.
 
 
AVMtrend Haber
 
Röportaj : Türkan ÜLDES

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE