Pazartesi, 22 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Röportaj İstanbul

''Hedefimiz 5 Yıl İçinde Globalde Konumlanmış Bir Marka Olmak''

Avmtrend.com.tr söyleşilerimizde bu hafta konuk ettiğimiz LogD CEO'su Seyhan Gülhan, LogD olarak geliştirmiş oldukları Milk Run Yönetim Sistemi'ndeki en son yenilikleri siz değerli okuyucularımız için bizlere aktardı. Hem dünyada, hem de Türkiye'de bir ilk olan Milk Run Yönetim Sistemi çevreye ve şirketlerin döngüsel ekonomisine büyük katkı sağlıyor.

''Hedefimiz 5 Yıl İçinde Globalde Konumlanmış Bir Marka Olmak''

- Seyhan Bey, LogD olarak markalara üretimden son nokta teslimatına kadar sağladığınız çözümlerinizden bahseder misiniz ?

Sürdürülebilirlik iş dünyasının birinci gündem maddesidir. Bunun nedeni ise hızlı değişen ekonomik, sosyal ve çevre konuları..

LogD olarak perakende sektörünün bu 3 boyuttaki değişimi kapsayan bir çözüm sunuyoruz. 

Çözümümüz üretimden son noktaya kadar kullanılan sarf malzeme ( karton koli, koli bandı, etiket vs.) kullanımını ortadan kaldırarak sıfır atıklı çevreci çözüm ile operasyon süreçlerinizi yönetmelerini sağlamaktır.

- LogD'nin yenilikçi Milk Run Yönetim Sistemi ile Türkiye'de bir ilki yaşattınız. Çalışmalarınızı globalde de sürdürecek misiniz?

Birleşik Krallığın CFA ( Climate Finance Accelerator ) programına seçildik ve başarıyla tamamladık. Bu bizim globale açılma ile ilgili bir vize olarak görüyoruz.

Hedefimiz dünya da çözümümüzün kullanılmasını sağlamak. 2025 yılı planlarımız içerisinde Amerika ve diğer büyük pazarlar var.

- Markalara hizmet verdiğiniz inovativ boxlarınız çözümünüz ile ilgili biraz bilgi verebilir misiniz ?

Çözümümüz çok boyutlu olup yazılım, operasyon, stok yönetimi, satış sonrası hizmetler, saha yönetimi gibi bir çok alanı içermektedir.

Burada güçlü ve deneyimli ekeibimiz ile süreçleri uçtan uca yönetiyoruz.

4- Sürdürülebilir markalarla yeşil gelecek etkinlikleri düzenliyorsunuz. Etkinliklerinizi bize anlatır mısınız?

Soru için çok teşekkür ederim. 2022 yılında çözümümüzü iş dünyasında tanıtmak için gerçekleştirdiğimiz etkinliğin beklediğimizden daha çok ilgi görmesinden dolayı hem şaşırdık hem de mutlu olduk.

Bu motivasyonla 2023 yılında Kolektif House’ta bir önceki yılın 2 katının üzerinde konuklarımız ile sürdürülebilirlik etkinliğimizi gerçekleştirdik.

İş Dünyası’nın 2 önemli ismi Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Süleyman Orakçıoğlu ve Sun tekstil&Jimmy Key Yönetim kurulu Başkanı Sn. Elvan Ünlütürk Konuşmacımızdı.

Ayrıca finans dünyasının önemli kurumlarından biri olan İş Leasing Sürdürülebilirlikten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Oruç değerli paylaşımlarda bulundu.

- LogD tarafından perakende sektörüne yönelik sunduğunuz Green Opening hizmetinizin amacı ve ana faydaları nelerdir?

Değişen dünya da şirketlererin gerçekleştirdiği eylemlerin uyum ve karşılığı olmalı. Bugün mağaza açılışlarında marka duyurusunu gerçekleştirirken balon süsleme ve kurdele kesmenin önüne geçecek ve topluma dokunacak, markasını güçlendirecek bir mesaj vermesi aha anlamlı olacaktır.

LogD olarak markalara ‘’Doğayı ve Çevreyi Koruyarak Sıfır Atıklı’’ bir açılış yapma ve duyurma konusunda destek veriyoruz.

Jimmy Key, Flo, Dagi, Lee Wrangler gibi bir çok marka mağaza açılışlarını ‘’GREEN OPENING’’ ile gerçekleştirmeye başladı.

- LogD olarak bir çok marka ile çalıştığınızı biliyoruz. Son dönemde hangi markalar ile anlaşma sağladınız?

Türkiye de faaliyet gösteren dev markalarla işbilirlikler içerisindeyiz. Ayrıca bir girişim olarak ekosistem içerisinde bizim çözümümüze ihtiyaç duyan operasyonlara da dahil oluyoruz.

Örneğin kahve atığından ileri dönüşüm sağlayan Wastespresso bunlardan biridir. Görüştüğümüz yeni girişimler lle çalışma aşamasına geldik ve yakında duyurusunu gerçekleştireceğiz.

- 2024 hedefleriniz nelerdir? Markalara verdiğiniz hizmetlerde, müşterilerinizi hangi farklılıklar bekliyor ?

2024 yılında LogD GREEN OPENING’i sektöre yaygınlaştırma ve üzerinde çalıştığımız LogD Milk Run PLATINIUM ürünümüzü sunuyor olacağız.

- Seyhan Bey, gelecek beş yıl için plan ve projeleriniz neler olacak ve son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir ?

5 yıl içerisinde müşterilerimizden ve yatırımcılarımızdan aldığımız destek ile globalde konumlanmış bir marka olmayı hedefliyoruz.

Yolumuzun uzun ama enerjimiz ve motivasyonumuz ÇOK yüksek. 

Son olarak ''Daha iyi bir dünya ve gelecek için LogD Milk Run!''

 

 

 

 

 

 

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE