Çarşamba, 29 Kasım 2023
.
.
chevron_left chevron_right
Röportaj İstanbul

Yeni İnci 2022 Yılının Son Çeyreğinde Yeni Yatırımları İle Dikkat Çekiyor

Kaliteli üretimi ve 3 bine yakın ürün çeşitliliğiyle dikkat çeken iç giyimin gözde markası Yeni İnci’nin Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Atakan, şirketin dünden bugüne gelişimini ve gelecekteki hedeflerini siz değerli AVMtrend.com okurları için anlattı.

Yeni İnci 2022 Yılının Son Çeyreğinde Yeni Yatırımları İle Dikkat Çekiyor

      - Furkan Bey, Yeni İnci markanızdan biraz bahseder misiniz?
 
Yeni İnci, aile şirketi olarak 1964 yılında kuruldu ve bugün üçüncü kuşağın yönetiminde kaliteyi ve çeşitliliği önceliklendiren bir iç giyim markası olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Modern teknoloji ile donatılmış fabrikamızda uluslararası standartlarda üretim yaparak iç giyim sektöründe her zaman ilkleri gerçekleştiriyoruz.

İç giyim, ev giyim, spor giyim ve özel koleksiyonlarımızdan oluşan 3 bine yakın geniş ürün gamımızla üretim ve perakende alanında yurt içi ve yurt dışında sektörün liderleri arasındayız.
 
Türkiye’de 81 ilde 3 bin farklı perakende noktasında varız. Yurtdışında ise 100’e yakın farklı ülkede kendi etiketimizle satışımız bulunuyor.
 
Yeni İnci olarak Mısır, İran, Suudi Arabistan, Yunanistan ve Bulgaristan başta olmak üzere bugün 100 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.
 
Ortadoğu, Afrika ve Avrupa’da uzun yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Irak, İran ve Azerbaycan’da Yeni İnci tabelasıyla mağazalarımız mevcut.
 
 
Yeni İnci’nin ülkede bilinirliliği oldukça yüksek.
 
Aslında en büyük hedefimiz birçok bölgede ve ülkede marka bilinirliliği oluşturabilmek, var olan marka bilinirliliğimizi güçlendirmek ve yurt dışındaki pazar payımızı büyütmeye devam etmek.
 
Ortadoğu’da hemen hemen her yerde varız. Eskiden girmekte zorlandığımız Avrupa pazarında da artık faaliyet gösteriyoruz.
 
Özellikle İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, Sırbistan ve Bulgaristan gibi ülkelerde büyük bir pazar payına sahibiz. 
 
En büyük amacımız ise Türk markasının gücünü global arenada başarıyla temsil eden bir marka olmak ve kaliteli üretim prensibimizle tüm dünyaya ulaşmak.
 
     -Mağazalaşma stratejiniz nedir? Bu konuda bilgi verebilir misiniz?
 
Şu anda Türkiye’de de 81 ilde 3 bini aşkın noktada ürün satışımız devam etmekle birlikte, Yeni İnci tabelasıyla mağazalarımızı açmaya başladık.
 
Şimdilik İstanbul’da 5 mağazamız bulunuyor. Mağazacılık bizim için yeni bir yolculuk.
 
İlk mağaza deneyimimizi Olivium AVM’de yaşadık ve çok iyi sonuçlarla karşılaştık. Yerli bir marka oluşumuzdan dolayı AVM’ler Yeni İnci’ye yoğun bir ilgi gösteriyor.
 
 
Yıl sonuna kadar 5 mağaza daha açarak bu yılki hedeflerimize ulaşacağız. Irak, İran ve Azerbaycan’da da Yeni İnci tabelasıyla mağazalarımız mevcut.
 
Mağazalaşma önümüzdeki 5 yıllık hedeflerimizde önceliğimiz. Türkiye’nin her yerinde mağazalarımızı açarak tüketicilerimizle bulaşacağız. 
 
5 yıl içinde Yeni İnci tabelasıyla 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz.
 
Önce yurtiçindeki organizasyonumuzu başarıyla tamamlayacak daha sonra da yurtdışı hedeflerimizle mağazalaşma stratejimizi hayata geçireceğiz. 
 
Yurtdışında da distribütörlerimiz vasıtasıyla mağaza açmayı planlıyoruz. Onların bilgi birikimi, tecrübesi ve pazarı tanımaları bize avantaj sağlayacak.
 
     - Ürün gamı ve ürün portföyünüzde neler bulunuyor? Yeni ürün çeşitlendirmeleriniz olacak mı?
 
İç giyim, pijama, ev ve spor giyimden oluşan geniş ürün gamımız var. Şu anda 10 kategoride 3 bine yakın üründe üretimimiz bulunuyor. Biz işe hayal kurmakla başlıyoruz. Bir hayal kuruyoruz ve yola çıkıyoruz.
 
Ardından da kadınlar ne ister sorusunu soruyoruz her gün kendimize. Kadınların hayatını kolaylaştıracak ve her an kendilerini mutlu hissedecek inovatif ürünler üretiyoruz.
 
Son dönemde ürettiğimiz iki farklı ürün var, bunlar sektörün ve özellikle kadınların ihtiyaçları…
 
 
Kum saati külot ürettik ve bu ürünümüz kadınlar tarafından yoğun ilgi gördü. Birçok kadın fiziksel olarak Kim Kardashian olmak istiyor, biz de Yeni İnci olarak buradaki açığı gördük ve kum saati külotu piyasaya sunduk.
 
Bir diğer ürünümüz de bacak düzleştiricimiz. Bacaklarından şikayetçi olan ve daha güzel bacaklara sahip olmak isteyenler kadınlar için özel ürettiğimiz bu aksesuar sayesinde kadınlar daha düzgün bacaklara sahip oluyor.
 
Dünyadaki akımları takip etmek, hayal kurmak ve taklide düşmemek sektördeki en büyük farkımız. Takip eden değil takip edilen bir marka olmak bizi gururlandırıyor.
 
     - Türkiye iç giyim pazarındaki yeriniz nedir?
 
Türkiye’de binlerce iç giyim üreticisi var bunun sayısını söylemek mümkün bile değil. Büyük fabrikalar da var, merdiven altı dediğimiz üretim yapanlar da…
 
Tabi ki bizim gibi büyük sanayi tesisleri de sektörde mevcut. Ama büyük oyuncular 5 markayı geçmez. Biz de Yeni İnci olarak bu 5 büyük oyuncudan biriyiz.
 
Yeni İnci olarak 58 yıllık tecrübemiz ve bilgi birikimimizle Türkiye’nin önde gelen iç giyim markalarından biriyiz.
 
Türkiye çapında etkili ve doğru bir pazarlama stratejisi ile 81 ilde 3 bin noktada ürün satışı gerçekleştirerek, ülkemizde iç giyim sektörünün yüzde 35’ini yönetiyoruz.
 
İhracat yatırımlarımızla Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 100 ülkede Yeni İnci markasıyla ürün satışı gerçekleşiyor ve dünya pazarlarında ünlü markalar ile rekabet ediyoruz.
 
     - Yeni İnci olarak devam etmekte olan ihracatınızı, hangi ülkelerle sürdürüyorsunuz?
 
Üretimimizin yüzde 60’ını iç piyasaya yüzde 40’ını ise ihracata ayırıyoruz. Özellikle spor giyim ve pijama ürün gruplarına yönelik yoğun bir ilgi var.
 
Yeni İnci olarak Orta Doğu, Afrika ve Avrupa bölgelerinde uzun yıllardır faaliyetteyiz. Buradaki ülkelerle ticari ilişkilerimizi daha da güçlendirerek bu bölgelerdeki Pazar payımızı her geçen gün büyütmek ve global marka olma hedefimize emin adımlarla ilerlemek istiyoruz.
 
 
Mısır, İran, Suudi Arabistan, Yunanistan ve Bulgaristan başta olmak üzere 100 ülkeye ihracat yapıyoruz.
 
Özellikle İran bizim için oldukça önemli bir Pazar. Yüzde 40’lık ihracat payımızın yüzde 20’si İran’a gidiyor diyebiliriz. Yeni İnci’nin ülkedeki bilinirliliği oldukça yüksek.
 
Aslında en büyük hedefimiz birçok bölgede ve ülkede marka bilinirliliği oluşturabilmek, var olan marka bilinirliliğimizi güçlendirmek ve yurt dışındaki pazar payımızı büyütmeye devam etmek.
 
     - 2022 yılı sizin için nasıl geçti? Gelecekte hedef ve projeleriniz neler olacak?
 
2022 yılı hedeflerimize ulaştığımızı söyleyebilirim. Yıllık 6 milyon adet üretim kapasitemizle hem iç pazarda hem de dış pazarlarda konumumuzu koruduk.
 
Beş farklı üretim tesisimizde yıllık 6 milyon adet üretim hacmine sahibiz ve her sene yıllık üretim hacmimizi yüzde 10 artırmayı hedefliyoruz.
 
Bu hedef doğrultusunda da üretim tesislerimize bir yenisini daha eklemek için Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yatırım yapmaya hazırlanıyoruz.
 
 
Önceliğimiz marka bilinirliliğimizi güçlendirmek ve yurt dışındaki pazar payımızı büyütmeye devam etmek.
 
Bunun yanı sıra fiziksel mağazacılıkta hedeflediğimiz sayıya ulaşarak büyümemizi sürdüreceğiz.
 
E-ticaret yatırımlarımızı da artıracağız. İç giyim sektöründe inovatif ürünler üreterek kadınların hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE