Cumartesi, 20 Nisan 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Röportaj İstanbul

Mobilya Sektöründe Her Geçen Gün Büyüyen Marka Doğtaş

Türk mobilyasının dünyadaki yükselen değeri Doğtaş, 2024 yılında da modern, şık ve fonksiyonel tasarımlarıyla yaşam alanlarını şekillendirmeye devam ediyor. Doğtaş Marka ve Ürün Direktörü Çağrı Öztürk ile, siz değerli avmtrend.com.tr okurları için markaya dair bir söyleşi gerçekleştirdik.

Mobilya Sektöründe Her Geçen Gün Büyüyen Marka Doğtaş

-2024 Yeni sezon koleksiyonlarınız tasarımların ustalığıyla dikkat çekiyor. Yeni koleksiyonlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Ar-Ge ekibimiz yurt içinde ve yurt dışında sektördeki yenilikleri takip ederek yeni fikirler üretmektedir.

Ar-Ge sürecinde, tasarım fikrinin oluşmasında tasarıma verilen destek, doğru ve farklı malzemelerin seçimi, ürün projelendirme, sanayi maliyetinin oluşturulması, ürün prototiplerinin oluşturulması, ürün üretilebilirliğinin ve geçerliliğinin sağlanması, üretim içerisinde oluşan fırsat ve iyileştirmeler gibi önemli aşamalar özenle ve titizlikle ele alınmaktadır.

Tarz ve uyumun adresi olarak tanımladığımız Türkiye’nin global markası Doğtaş, özgün tasarımları, dekoratif şıklık sunan, fonksiyonel özellikleri ile işlevsel bir kullanım sağlıyor.

Dünya trendlerinin takip edildiği platform olan WGSN’de üyeliğimiz bulunuyor.
Var olan ve gelecek trendleri bu platformdan takip ediyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına katılıyoruz.

Yurtdışında global tasarımcılar ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bir evin uçtan uca dekore ederek mobilya dışında aksesuar portföyü ile de evleri zenginleştiriyoruz.

2024, cesur temeller etrafında şekillenen yeni bir sadeliğin yeşermesine tanıklık ediyor. Bu bakış açısında dokular ve malzemeler belirleyici bir rol oynuyor.

Orta tonlu ahşaplar, satine mat metaller, deri dokusu, terracota & seramik, pirinç & bakır nüanslar, keten-pamuk karışımlı dokunsal kumaşlar, blok renkler, yumuşak ve kavisli formlar öne çıkıyor.

2024'te nötr tonlar ve toprak tonları, daha canlı ve trend renk seçenekleriyle birleşerek meydan okuyan mekanlar yaratıyor.

Doğtaş Mobilya olarak 2024 yılında da rahat ve şık koleksiyonlarımızı sürdürülebilir, çevreye duyarlı kumaşlarımızla birleştirerek yaşam alanlarına renk katmaya devam ediyoruz.

-Doğtaş’ın pati dostu kumaş ürünleri yeni koleksiyonlarınızda da bulunuyor mu?

Evcil hayvanlarla birlikte yaşayan aileler için özel olarak tasarladığımız pati dostu kumaşlar, 2024 mobilya koleksiyonlarımızda da yer alıyor.

Evcil hayvanların aileler için ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak geliştirdiğimiz "pati dostu kumaşlarımız", çizilmelere ve yırtılmalara karşı yüksek dayanıklılık sunmaktadır.

Ayrıca, "Easy Clean" adını verdiğimiz kumaşlarımız hem çizilmelere hem de lekelere karşı dayanıklıdır ve kullanıcıya kolay ve hızlı bir temizleme olanağı sağlıyor.

Doğtaş'ın neredeyse tüm koltuk portföyünde bulunan "Pati Dostu" ve "Easy Clean" kumaşları, renk opsiyonlarıyla da zengin bir seçenek yelpazesi sunmaktadır.

Pati dostu kumaşlarımız, evcil hayvanlara konfor sağlarken, sahiplerine de koltuklarını daha uzun süre kullanabilme imkanı sunmaktadır. Tüm bu özellikler "Pati Sigortası" garantisi altında sunulmaktadır. Müşterilerimize uzun ömürlü, kullanışlı ve evcil hayvanlarla uyumlu mobilya deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.

-Misafir Pati projeniz ile sektörde bir farkındalık yarattınız. Projenin detaylarını sizden dinleyebilir miyiz?

“Misafir Pati” projesi kapsamında üretilen kulübeler, kedi ve köpeklerin güvenli bir ortamda yaşamalarını desteklemek için Doğtaş mağazalarında bulunuyor.

Doğtaş, sokak sokak hayvanlarının mama ve barınma ihtiyaçlarını karşılama konusundaki çalışmalarının yanı sıra; mağazalarında da birer sokak hayvanı sahiplenilmesini teşvik ederek onlara sahip çıkıyor.

“Misafir Pati” ismi verilen kulübeleri mağazalarımıza konumlandırarak Doğtaş olarak hayata geçirdiğimiz proje aralıksız sürüyor. Doğtaş olarak bu projemiz hayvan severlerden de büyük ilgi görüyor.

Ayrıca herhangi bir barınaktan hayvan sahiplenen ve bunu belgeleyenlere yılda 1 defa kumaş değiştirme olanağı sunuyoruz.

Doğtaş olarak yeni kumaş ve renk alternatifleriyle koleksiyonlarını genişletmeye devam ediyoruz. Kalpleri ısıtan projemizle sokaktaki canlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

"Misafir Pati" projesi kapsamında üretilen kulübeler, kedi ve köpeklerin güvenli bir ortamda yaşamalarına destek olmak amacıyla Doğtaş mağazalarımızda bulunmaktadır.

Doğtaş, sokak hayvanlarının mama ve barınma ihtiyaçlarını karşılama çabalarının yanı sıra, mağazalarında birer sokak hayvanını sahiplenmeyi teşvik ederek bu canlara sahip çıkmayı amaçlamaktadır.

"Misafir Pati" ismi verilen kulübeleri, mağazalarımıza konumlandırarak gerçekleştirdiğimiz bu projemiz aralıksız bir şekilde devam etmektedir.

Doğtaş olarak hayvan severlerden büyük ilgi gören bu projemizle, sokaktaki canlarımızın yaşam kalitesini artırmaya çalışıyoruz.

Ayrıca, herhangi bir barınaktan hayvan sahiplenen ve bu sahiplenişini belgeleyen müşterilerimize yılda bir kez kumaş değiştirme olanağı sunmaktayız. Doğtaş olarak, yeni kumaş ve renk alternatifleriyle koleksiyonlarımızı sürekli genişleterek müşterilerimize daha fazla seçenek sunmaya devam ediyoruz.

Bu projemizle sokaktaki canlarımızın yanında olmaya ve toplumumuzda duyarlılığı artırmaya devam edeceğiz. Kalpleri ısıtan bu projemize gösterilen ilgiye teşekkür ederiz.

-2024 IIFF Mobilya Fuarı’nda tasarımın ustalığı olarak adlandırdığınız “Monument” ürününüz büyük beğeni topladı. Ürünün özelliklerini ve ortaya çıkış hikayesini anlatır mısınız?

Türkiye’nin global markası olan Doğtaş Ailesi olarak bu yıl IIFF 2024 İstanbul Mobilya Fuarı'nda muaazzam bir başarı elde ettik.

Fuarın en ilgi çeken stantlarından biri olarak tasarımın ustalığına dikkat çektik. 2024 yılının yeni koleksiyonları ve ev dekorasyon ürünleriyle katılımcılara çeşitli seçenekler sunduk.

Cumhuriyetimizin 100 Yılı için özel olarak tasarladığımız "Monument" adlı özel ürünümüz fuarın gözdesi oldu.

Tasarımın ustalığı mottosuyla Monument'in oluşumunda zanaatkarların tarzını benimseyerek bu sanat objesi ürünümüz Doğtaş'ın vizyoner bakışını, kültürümüze olan bağlılığını ve 

geçmişten geleceğe uzanan bir yolun hikayesini anlatıyor. Cumhuriyetimizin 100 Yılı ve ikinci yüzyılın ilk ürünü olarak adlandırdığımız bu sanat objesi olarak nitelendirdiğimiz ürünümüz sınırlı sayıda üretildi.

Bakır, ahşap, cam ve traverten gibi dört ana elementin birleşimiyle oluşturuldu.

Bu özel ürün, Diyarbakır'daki zanaatkarlarla işbirliği yapılarak, sanat ve zanaatin kalbinde birleşti.

-Her geçen gün mobilya sektöründe büyüyen bir marka olan Doğtaş müşteri memnuniyetini nasıl sağlıyor?

Doğtaş olarak, özenle seçilmiş kaliteli malzemeleri, birbirinden özel ve estetik koleksiyonlarımızda bir araya getiriyoruz.

Müşteri memnuniyetini sürdürmek adına satış sonrası hizmetlerimize büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz.

Garanti süreçleri, ürün kurulumu veya teknik destek gibi konularda müşterilerimize etkili destek sağlıyoruz.

Pazar trendlerini ve tüketici davranışlarını yakından takip ederek, pazarlama stratejilerimizi güncel tutmayı hedefliyoruz.

Dijital pazarlama, influencer pazarlaması ve sosyal medya yönetimi gibi etkili kanalları kullanarak müşterilerimize daha yakın olmayı amaçlıyoruz.

Müşteri geri bildirimlerini dikkate alarak ürün ve hizmetlerimizde sürekli iyileştirmeler yapıyoruz.

Müşteri memnuniyetini artırmak için özel kampanya düzenlemenin yanı sıra yaratıcı reklam kampanyaları ve etkileyici görsel içeriklerle marka imajımızı güçlendirmeyi planlıyoruz.

İnovasyonu destekleyen pazarlama stratejileri geliştirerek öne çıkan özelliklerimizi vurgulayacak ve veri analitiği ile yapay zekâ araçlarını kullanarak pazarlama stratejilerimizi optimize edeceğiz.

Müşteri verilerini etkili bir şekilde kullanarak kişiselleştirilmiş pazarlama kampanyaları oluşturmayı hedefliyoruz.

Ayrıca, sosyal sorumluluk projelerini ve çevresel duyarlılığı vurgulayan yeni pazarlama stratejileri geliştirerek, rekabeti yakından takip edip marka pozisyonumuzu güçlendirecek benzersiz satış noktalarımızı vurgulamaya devam edeceğiz.

Doğtaş olarak, müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak ve markamızı daha da ileriye taşımak için kararlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE