Cumartesi, 20 Nisan 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Röportaj Balıkesir

Cengiz İnler ''Ülkemizin Tekstil Zevki ve Kalitesini Tüm Dünyaya Taşıyacağız''

Erkek giyim sektöründe tasarım, üretim ve yenilikçi koleksiyonlarıyla gözde bir marka olan Cengiz İnler, yatırımlarına hız kesmeden devam ederek mağaza zincirini büyütmeyi sürdürüyor. İnler Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz İnler ile, siz AVMtrend.com okurları için markanın geleceğine dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Cengiz İnler ''Ülkemizin Tekstil Zevki ve Kalitesini Tüm Dünyaya Taşıyacağız''

- Öncelikle markanızı tanımak isteriz. Cengiz İnler markanızın doğuşu nasıl başladı, bize biraz bahseder  misiniz ?

Cengiz İnler markası kuruluş hikayemiz 1964 yılına dayanmaktadır. Eskişehir’de kendi atölyesini kuran Zeynel İnler, tekstil dünyasında sağlam ve emin adımlarla ilerlemeye başlamıştır.

2010 yılına kadarki süreçte birçok başarıya imza atarak üretim ve perakende dünyasında İnler Tekstil imzasını sağlam bir şekilde konumlandırmıştır.

2010 yılında vefat eden Zeynel İnler’in yerini Cengiz İnler alarak markaya yeni bir soluk kazandırmıştır.

2020 yılında %100 Türk sermayesi ile Cengiz İnler markasını kurarak tekstil dünyasında kısa sürede büyük başarılar elde etmiştir.

- Erkek giyiminde Cengiz İnler markanızı diğer markalardan ayıran özellikler var mıdır ? Varsa nelerdir ?

Yerel ve global erkek giyim markaları arasında Cengiz İnler yenilikçi yapısı ve kaliteyi en uygun fiyata sunması ile son derece önemli bir konumda bulunmaktadır.

Bir ürünün üretilmesinde en baştan en sona kadarki süreçte en doğru kişilerle ve en kaliteli malzemeler ile çalışmamız bizi kısa zamanda bu kadar güzel bir başarıya ulaştırdı.

-Ürünlerinizin üretiminde dikkat ettiğiniz en önemli kriterler nelerdir ?

Cengiz İnler markası olarak üzerimize giymediğimiz, kullanmadığımız hiçbir ürünü müşteriye sunmuyoruz.

Dünya’da ve ülkemizdeki tekstil gelişmelerini, ünlü modacıları ve giyim trendlerini takip etmekteyiz.

Geniş yelpazede geliştirdiğimiz üretim ağımızda Cengiz İnler yorumu ve dokunuşuyla ilerlemekteyiz.

- 2023 İlkbahar/Yaz koleksiyonunuz ile erkek müşterilerinize ne gibi yenilikler sunuyorsunuz ? Bize biraz  anlatabilir misiniz ?

Yerli markalardan farklı olarak Cengiz İnler çizgisinde kendimize has olarak dokuttuğumuz kumaşlar, yerli ve yabancı modacılarımız tarafından tasarlanmakta ve usta eller ile dikimi gerçekleşmektedir.

İlkbahar ve yaz sezonunda uzmanlık alanımız olan kruvaze takım elbise modelimiz ile her sene olduğu gibi bu senede ön planda olacağız.

Canlı ve göz alıcı renkler ile tasarlanan modellerimiz bu sezonun da favori ürünleri olacaktır.

- Cengiz İnler markanız ile bir çok AVM'de yer alıyorsunuz. Bundan sonra mağazalaşma atağınız hangi  illerden devam edecek ?

Cengiz İnler markasını ve kalitesini ülkemizin 81 ilinde açmak en önemli isteğimizdir.

Müşterilerimizin yoğun taleplerinin bulunduğu Bursa, İzmir, Antalya, Konya, Kayseri, Edirne, Tekirdağ, Afyonkarahisar ve Denizli’de AVM mağazaları ile görüşmelerimiz devam etmektedir.

Bu şehirlerin ardından belirlediğimiz şehirlerimizde ve bölgelerimizde mağaza açılışlarımız hızlı ve kararlı bir şekilde devam edecektir.

- Başarılı bir erkek giyim markası olarak, franchising sisteminizde en çok dikkat ettiğiniz konular ve koşullarınız nelerdir ? Ve yatırımcılarınıza ne gibi kazanımlar sunmaktasınız?

Ulusal markalardan daha kaliteli ve %50 daha uygun fiyata denk gelen bir franchise sistemimiz bulunmaktadır.

Franchise sistemimizde kesin alım ve konsinye sistemimiz bulunmaktadır. Kesin alım sistemimizde bayimize toptan bir şekilde ücreti karşılığında tedarik gerçekleştirmekteyiz, konsinye sistemimizde ise ciro paylaşımı yapmaktayız.

Franchise başvurusunda bulunacak adaylarımızda titiz çalışma, marka kimliğine önem verme, iyi uygulayıcı olması ve franchise bedeli karşılayabilecek olması en önem verdiğimiz konulardandır.

- 2022 yılını değerlendirmenizi istesek bize neler söylersiniz ?  2023 yılının ilk iki çeyreğini geride  bıraktığımız şu günlerde bu yıldan beklenti ve  hedefleriniz neler olacak ?

2022 yılında ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik koşulları son tüketiciye zarar vermeden lehimize doğru bir şekilde kullandığımızı düşünmekteyiz.

Bu stratejimiz ile 2022 ilk çeyreğinde 3 mağazamızı 2022 son çeyreğinde 7 mağaza sayısına ulaştırarak önemli bir başarıya imza attık.

2023 senesinde ise mağaza sayımızı şu an için 10 mağazaya ulaştırmış bulunmaktayız.

Yıl sonu hedefimiz için belirlediğimiz 14 mağaza sayımıza ise adım adım yaklaşmaktayız.

8- Söyleşimizin sonunda eklemek istedikleriniz var mıdır ?

Öncelikli hedefimiz Türkiye markası olmaktır. Bu vizyonumuz doğrultusunda kaliteli giyimi önce ülkemizdeki ve daha sonra yurt dışındaki müşterilerimize ulaştırmak istiyoruz.

Böylece hem ülkemizin tekstil zevkini ve kalitesini tüm dünyaya taşımış olacağız hem de ülkemize döviz girişi sağlamış olacağız.

Bunun için ilk adımımızı da New York mağazamızı açarak başlamış bulunmaktayız.

 

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE