Pazar, 05 Temmuz 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Zincir Market Grupları İstanbul

Bonfresh Serisine Yeni Tatlar Geliyor

Yeni yatırım ile üretim kapasitesini yüzde 25 artıracak.

Bonfresh Serisine Yeni Tatlar Geliyor

Kırmızı et sektörünün Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden olan Bonfilet, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Dört kuşaktır kırmızı et sektöründe yer alan ve Türkiye’yi birçok ilke tanıştıran Bonfilet, kısa süre önce hayata geçirdiği 7 milyon TL’lik yatırımın ardından şimdi de 1 milyon TL’lik ek yatırım daha yapmayı planlıyor.

Üretim, Ar-Ge ve insan kaynakları alanlarına yapılacak yeni yatırımla birlikte Bonfilet, 12 bin ton olan üretim kapasitesini yüzde 25 artırarak 15 bin’e çıkarmayı hedefliyor.

“Kırmızı ete herkesin ulaşması için çalışıyoruz”

Türkiye’nin geleceğine duydukları güvenle yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini sözlerine ekleyen Bonfilet Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akkoyun, “TÜİK verilerine göre 2019 yılında toplam kırmızı et üretimi, bir önceki yıla kıyasla yüzde 7,4 artarak 1 milyon 201 bin 469 ton oldu.

Artan üretim rakamlarına rağmen, kişi başına düşen sığır ve dana eti OECD ortalaması 14,5 kg, 27 AB ülkesinin ortalaması 10,8 kg, Türkiye’nin ortalaması ise 8,5 kg oldu.

Son yıllarda kırmızı et tüketimi her geçen gün artmakla birlikte 2018 yılında kişi başı kırmızı et tüketimi 14,84 kg seviyesinde gerçekleşti. Türkiye’de kişi başı kırmızı et tüketimi gelişmiş ülkelere göre oldukça düşük.

Bonfilet olarak ülkemizde kişi başı kırmızı et tüketimini yukarılara taşımak için çalışıyoruz. Kırmızı et besin öğeleri bakımından çocuklardan, yaşlılara kadar herkesin alması gereken kaliteli protein ve besin kaynaklarını içeren temel bir gıda. Bizler bu temel gıdaya herkesin daha kolay ulaşarak sağlıklı beslenebilmesi için çalışıyoruz” dedi.

Bonfresh serisine yeni tatlar geliyor

Türkiye’de kırmızı et sektörüne birçok ilk kazandırdıklarını söyleyen Akkoyun, sözlerine şöyle devam etti, “Yeni dönem yatırım planlarımız arasında yeni üretim hatları, kapasite artışı ve yeni ürünler de olacak.

Bonfilet Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akkoyun.

Bonfilet Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akkoyun.

Ayrıca modernizasyon ve yeni ekipmanlarımızla birlikte yeni ürünlerimizi de piyasaya sunacağız. 120 yıla yaklaşan geçmişimizde olduğu gibi bugün de “Kendine bir iyilik et” sloganıyla tüketicilerimizi sağlıklı ve güvenilir gıda ile tanıştırmaya devam edeceğiz.”

 

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE