Perşembe, 12 Aralık 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Yeme & İçme Alanları

Yıl Sonuna Kadar 32 Şube Yeni Açmayı Hedeliyor

Yeşilçam Kahve Evi, yıl sonun kadar yurt içinde 22 yurt dışında da 10 yeni şube açmayı hedefliyor.

Yıl Sonuna Kadar 32 Şube Yeni Açmayı Hedeliyor

Çalışan nüfusun hızla yoğunlaştığı büyükşehirlerde artan ev dışı tüketim sektörünün Türkiye'deki boyutu 18 milyar doları geçerken, pazarda yerli - yabancı markaların kıyasıya rekabeti sürüyor.

Yeşilçam Kahve Evi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Demirbilek, Ev Dışı Tüketim Sektörü'nün önümüzdeki on yılda daha da büyüyeceğini belirterek, “ETÜDER ve Brandy'nin verilerine göre, Türkiye genelinde 93 bine yakın mekanda yarım milyon gencin istihdamı sağlanıyor. Önümüzdeki on yılda bu rakamlar ikiye katlanacak; Yeşilçam Kahve Evi bu süreçte sektörün en önemli oyuncusu olacak” dedi.

Ev dışı tüketim sektörünün bütün dünyada hızla arttığını belirten Demirbilek; “Yeni nesil çalışanıyla, öğrencisiyle, ev dışı tüketime yöneliyor. Gençler sektörün bizim bu konuda ilham kaynağımız, onların istekleri, beklentileri bize yön veriyor.

Her yaş grubuna hitap eden esnek bir modelimiz olmasına rağmen, üniversite gençlerinin Yeşilçam'a gösterdiği ilgi bize gurur veriyor. Sektörün kahve işletmeciliği bölümünde, Yeşilçam Kahve Evi liderliğini gençlere borçlu. Yılsonuna kadar yurt içinde en az (22), yurt dışında (10) şubemizin daha açılışını yapacağız” dedi.

Yeşilçam Kahve Evi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Demirbilek.

Yeşilçam Kahve Evi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Demirbilek.

“Sektörde yerli yatırımcıların geliştirdiği şubeleşme modeli artık AVM'lerin dışında da kendini gösteriyor. Başarısını kanıtlamış markalar bizim gibi yurtdışına açılarak yeni yatırım alanlarına yoğunlaşıyor.

ETÜDER verilerine göre Türkiye'de Ev Dışı Tüketim harcamalarının yarısı, restoranlar ve Fast Food mekanlarında yapılıyor. 18 milyar dolarlık pasta, yeni yatırımcıların iştahını kabartıyor. Biz bir yandan yabancı markalarla rekabet ederken, diğer yandan da yeni yatırımcılara destek oluyoruz.

Yeşilçam Kahve Evi, yabancı markaların aksine, tüm şubelerinde yerli ürün kullanan ender kurumlardan biri. Yabancı markalar Türk pazarına, bardaklarını pipetlerini bile kendi ülkelerinden getirerek giriyor.

Tasarımından üretim sürecine, şubeleşme modelinden ürün destek takip sürecine kadar Yeşilçam Kahve Evi tamamen yerli bir şirket. Ürünlerimizin tamamını yerli üreticilerimizden doğrudan tedarik ediyoruz. Piyasada yerli markaların bu ayrıcalığını, ekonomi yönetimi maalesef henüz fark etmedi.”

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE