Salı, 22 Haziran 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Yeme & İçme Alanları İstanbul

FIRIN-Cİ İlk Kez İstanbul Fişekhane'de

Diyarbakır’ın geleneksel lezzetlerini yeni tariflerle harmanlayan Fırın-ci, özel tariflerden oluşan yeni nesil Diyarbakır mutfağını İstanbul'lular ile buluşturmak için ilk yerini Fişekhane’nin tarihi atmosferinde açtı.

FIRIN-Cİ İlk Kez İstanbul Fişekhane'de

Fişekhane’nin özgün mimarisindeki açık ve kapalı alanları ile Fırın-ci, artık İstanbul’da lezzetin ve tarihin kapılarını aralıyor. Diyarbakır’ın sevilen lezzeti Fırın-ci, İstanbul’da ilk kez tarihi Fişekhane’de yerini alıyor.

850 metrekarelik yeni mekanında misafirleriyle buluşan Fırın-ci, en özel tatlarını Fişekhane’ye taşıyor. Özgün bir mimari ile dekore edilen restoran, sunduğu yemek, kebap ve mezelerdeki lezzet kadar atmosferiyle de misafirlerine eşsiz bir deneyim sunuyor.

Her şubesinde özel şefler ve alanında tecrübeli ustalarla çalışan Fırın-ci, klasik lezzetlerde dahi farklı yorum ve sunumlar ile menüsünü oluşturuyor. Fırın-ci’nin özel taş fırınında pişirilen etler, Diyarbakır’dan getiriliyor ve tandırda pişirilen lavaşlarla servis ediliyor.

“Lezzetlerimiz Diyarbakır sınırlarını aşarak İstanbul’un tarihi atmosferinde yerini alıyor.”

Fırın-ci Kurucusu ve İşletmecisi Resul Fidan, özel lezzetlerini Diyarbakır sınırlarını aşarak daha fazla insana tattırma amacıyla İstanbul’a geldiklerini belirterek “Bu işe başlarken hedefimizi, “herkes gerçek kebap yesin, herkes Diyarbakır lezzetlerini denesin” düşüncesi oluşturdu.

Diyarbakır’da bizim lezzetlerimizi bilmeyen yok. Neden sadece Diyarbakır ile sınırlı kalalım sorusu bizi, İstanbul’un önemli mekanlarından biri olan tarihi Fişekhane ile buluşturdu.

Geleneksel lezzetlerimizle uygun bir dokuya sahip olan Fişekhane, şehrin en yeni ve en özel noktalarından birinde kültürümüzü ve yemeklerimizi tanıtma fırsatı sundu.” dedi.

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE