Perşembe, 16 Temmuz 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Gayrimenkul Yatırım & İnşaat Antalya

Royal Haskoning DHV ve Live Loud Girl İşbirliği

Dubai merkezli iç tasarım stüdyosu Styled Habitat, Norveç Bilim ve Boya şirketi olan Norveç Bilim ve Boya firması Jotun için yeni Bölge Merkezi ve Ar-Ge Merkezi'nin iç mekanlarını tamamlamak üzere görevlendirildi.

Royal Haskoning DHV ve Live Loud Girl İşbirliği

Styled Habitat'ın bir müşterinin kişisel ifadesini tasarıma benzersiz bir şekilde yorumlama yaklaşımı, Jotun ile yakın bir işbirliğine katkıda bulunarak şirketin bölgedeki türünün ilk projesinin, iç tasarım stüdyosunun imza çağdaş tasarımıyla çevrilen marka değerlerinin gücünü yansıtmasını sağladı dil.

Jotun proje yöneticisi Jan H. Lorentzen, “Mükemmel referanslara dayanarak, Styled Habitat, Jotun'un yeni projesi, Dubai'deki Bölge Merkezi ve Ar-Ge Merkezi'nin iç tasarımcısı olarak seçildi” dedi.

“Jotun'un ürünlerle ilgili temsil ettiği işi yansıtan görünüm çok önemlidir. İç tasarım sadece bakmaktan hoş olmamalı, aynı zamanda Jotun'un değerlerini ve kalitesini de yansıtmalıdır. Tarz Habitat, hepimizin gurur duyabileceği güzel bir ortam tasarlamak için büyük çaba sarf etti. ”

12.000 m2'lik bir arsa üzerinde yer alan merkez ve Ar-Ge laboratuvarları, Jotun'un kuralları ve marka ifadesi doğrultusunda Hollanda merkezli mimarlık firması Royal HaskoningDHV tarafından tasarlanan mimar Hisham Al Hayouti tarafından tasarlanan iki ayrı binada yer alıyor. 

Mimari, İskandinav sadeliğini ve modernliğini, sürdürülebilir ve yenilikçi bir tasarımla birleştiriyor. Binalar tamamlandıktan sonra, 230 kişiye kadar bölgesel idareyi ve Ar-Ge personelini barındıracak.

Tarz Habitat, aynı tasarım ilkelerini izleyerek, Jotun'un İskandinav kökenlerine ve İskandinavya'nın 'İşlevselizme' duyarlılığına saygı göstererek, sadelik ve işlevselliğe odaklanan doğal malzemeler kullanılarak ince bir şekilde hazırlanmış, zamansız ve dürüst bir tasarım sunan bir konseptle saygı gösterdi.

“Royal HaskoningDHV'nin mimarisini inceledik ve her tasarımda ışığı en üst düzeye çıkarmak ve alanı hayata geçirmek için oluşturulan basit formlarla aynı tasarım dilini iç mekanlara devam ettirdik. Basitlik ve işlevselliğe odaklanarak, tüm İskandinav tasarımlarında olduğu gibi, doğal unsurlara, minimalist mobilyalara ve etkili aydınlatmaya önem verdik. ”dedi.

“Dünyadaki en büyük boya üreticilerinden biri olan Jotun karargahının kesinlikle renkli bir yer kaplayacağı sonucuna varılabilir. Ancak kasıtlı olarak daha ince bir yaklaşım seçtik. İç mekanın renk çekirdeğini çıkardık ve doğal ışık ve malzemelerin rengi vurgulayarak, rengi aksan olarak kullanmasına izin verdik ”dedi.

İç mekanın tamamı boyunca korunan nötr renk paleti, rengin odak noktaları olarak vurgulanmasına ve alan içinde sanat olarak görülmesine izin verdi. Şirket kültürü, iç tasarımda bir diğer önemli husustur, açık ve kapalı ofis alanları arasında bir karışımın yanı sıra çok işlevli ve ekip toplanmasına izin vermek için her katta ara bölgeleri oluşturmuştur.

Doğayı ana ilham kaynağı olarak kullanan Styled Habitat, Norveç ormanının unsurlarını modernizmin sıcak bir türünü yaratan dikey unsurlarla yeniden yarattı. Açık ve havadar İskandinav renk paleti ile tutmak için resepsiyonda ve kantin alanında beyaz meşe kaplamalı dikey ahşap plakalar bulunabilir.

Dikey elemanlar, tasarımdaki ışık ve gölgenin etkileşimini daha da vurgulamak için lüks ve mat yüzeylerin bir karışımını sunan el yapımı Kyushu fayanslarına da damlar. Rahat, sıcak ve davetkar bir restoran benzeri mekan olarak yaratılan kantin, üç farklı oturma stiline sahiptir.

Tezgah oturma yerleri hızlı bir kahve veya ısırık için seçilmiştir, kabin oturma ise daha rahat bir his için tasarlanmıştır; büyük gruplar için idealdir. Son olarak, gevşek masa oturma seçeneği esnektir ve daha büyük grup işlevleri ve partiler için bile özelleştirilebilir.

Seçilen mobilyaların tümü istiflenebilir ve etkinlikler için geniş, açık bir alan oluşturmak için kolayca çıkarılabilir. Dışardan iç mekana kadar, tasarım, endüstriyel bir görünüm için beton zemin ile birlikte çalışan Kahrs'ın beyaz duvarları ve Meşe geniş ahşap plakaları ile birlikte saflık sadeliğine odaklanıyor. Flos ışıkları, şık ve modern bir estetik için seçildi, siyah parçaları alanı deldi.

Jotun'un kalite, tasarım ve işçilik konusundaki değişmez taahhüdü, Carl Hansen, Fritz Hansen, Gubi, Menu, Mutto ve gelenek, Vitra ve Flokk gibi İskandinav tasarım ruhunu en iyi uyandıran iç mekanda ürün ve markaların seçimine yansıyor. 

Norveç markaları ve İskandinav ürünleri, yerel ve bölgesel tasarımcılar ve Nada Debs ve FMBI gibi girişimlerin yanı sıra Jotun ürünlerinin kullanılabileceği çeşitli ortamlara dikkat çekiyor. Styled Habitat, müşteriler, mimarlar, markalar ve ajanslarla yapılan projelerde işbirliklerini geliştirme konusunda bilinçlidir.

Jotun Bölge Genel Merkezi ve Ar-Ge Merkezi farklı değildi. Styled Habitat burada yaratıcı ajans, projede stilist danışmanı olarak hizmet veren Live Loud Girl ile işbirliği yaptı. 

Jotun'la birkaç yıl boyunca tüketici pazarlarında çalışan ajansın sadelik, yaratıcılık ve İskandinav tasarımına olan sevgisi, tüm tasarım kararlarının Jotun'un tasarım estetiği ve markası ile uyumlu olmasını sağladı.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE