Pazar, 05 Temmuz 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Gayrimenkul Yatırım & İnşaat Antalya

DYO Usta Ligi 2019 TÜRKİYE Şampiyonası Antalya’da Gerçekleşti

DYO’nun 2017 yılında hayata geçirdiği ve büyük ilgi gören ustalar arası futbol turnuvası 4-8 Temmuz tarihlerinde Antalya’da gerçekleşti. 10 farklı bölgeden 10 takımın mücadele ettiği şampiyonada 2019’un şampiyonu Trabzon İrtibat Bürosu oldu. Bu yıl uluslararası boyutta yeni bir kimlik de kazanan Lig’de Süper Kupa için yarışan Rus takım Süper Kupayı’da 2019 Şampiyonu’na kaptırdı.

DYO Usta Ligi 2019 TÜRKİYE Şampiyonası Antalya’da Gerçekleşti

Geleneksel DYO Usta Ligi Şampiyonası için bir araya gelen takımlardan, çekilen kura sonucu beşer takımlı iki farklı grup oluşturuldu. Karşılaşmaları Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği FİFA kokartlı hakemler yönetti.

4-8 Temmuz tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen turnuvada Batı Marmara Bölge Müdürlüğü’nü Dyojen, Doğu Marmara Bölge Müdürlüğü’nü Dyoplast, Güney Marmara Bölge Müdürlüğü’nü Pasboyar, Ege Bölge Müdürlüğü’nü Dinamik Dış, Antalya Bölge Müdürlüğü’nü Dyolasteks, İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü Pinosan, Karadeniz Bölge Müdürlüğü’nü Antipas, Trabzon İrtibat Bürosu’nu Texture, Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nü Dyostop, Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü Dyotrafik takımları temsil etti.

TRABZON İRTİBAT TURNUVAYA DAMGA VURDU

Dyo Usta Ligi'nde 2 farklı grupta toplam 20 maç yapıldı. Boya ustalarından oluşan takımların maçları profesyonel futbol karşılaşmalarını aratmazken, maçlara ilgi de bir hayli yüksekti.

Trabzon İrtibat Bürosu, Güney Marmara Bölge Müdürlüğü, Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü ve Karadeniz Bölge Müdürlüğü takımları yarı finale yükselmeyi başardı. Berabere sonuçlanan üçüncülük maçını seri penaltılarla rakibi Güney Marmara Bölge Müdürlüğü’nü 7-6’lık skorla  yenen Karadeniz  Bölge Müdürlüğü takımı kazandı.

Şampiyonluk için mücadele eden takımlar Trabzon İrtibat Bürosu ile Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü oldu. Trabzon İrtibat Bürosu takımı ile Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü takımı arasında oynanan final maçı ise çok çekişmeli başladı. İkinci yarı maçta üstün performansıyla fark yaratan Trabzon İrtibat Bürosu 5-1’lik skorla DYO Usta Ligi 2019 Şampiyonasına adını yazdırdı.

SÜPER KUPA NEFESLERİ KESTİ

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel DYO Usta Ligi Şampiyonası, uluslararası boyutta yeni bir kimlik kazandı. Bu seneki turnuvaya Krasnodar’dan katılan Akrostar Takımı Süper Kupa için Türkiye Şampiyonu ile yarıştı.

Pazar akşamı oynanan maç oldukça çekişmeli geçti. İlk yarı 0-0 biten mücadelede ikinci yarıda heyecan doruktaydı. İlk golü atan Trabzon İrtibat Bürosu 1-0’lık üstünlüğü ele geçirirken, Rusya’nın beraberlik golü geldi. Çekişmeli mücadelede Süper Kupa,  maçın son dakikalarında attığı ikinci golle Trabzon İrtibat Bürosu’nun oldu.

Şampiyona sonrasında düzenlenen kupa teslim töreni ise görsel bir şölene dönüştü. Törende açılış konuşmasını yapan DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran,  “Sevgili DYO ustaları, marifetli ellerinizle evlerimizi renklendiriyorsunuz. Burada da bizlere yine renkli bir turnuva yaşattınız.

DYO olarak 3 senedir bu turnuvayı düzenliyoruz. Her yıl organizasyonu biraz daha büyütüyoruz. Turnuvada bu yıl Krasnodar’dan Süper Kupa için misafir ettiğimiz Rus takımımızı da ağırladık. Sizlerin centilmence mücadelenize ve rekabet gücünüze tanıklık ettik. Kardeşliği ve dostluğu gördük.

Ben kardeşlerime bizlere yine çok heyecanlı bir turnuva yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca organizasyonda emeği geçen herkese, özellikle bizden desteğini esirgemeyen Türkiye Futbol Federasyonu’na teşekkür etmek istiyorum. Hepimize hayırlı olsun, seneye buluşmak üzere” diyerek konuşmasını noktaladı.

Şampiyon takımın futbolcularına 10 milyon puanla, Dyolog Bağlılık Sistemi’nden hediye seçme imkanı sunuldu. Ödül töreni sonrasında ustalar doyasıya eğlenip şampiyonluklarını kutladılar.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE