Perşembe, 22 Ekim 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Perakende Ankara

''Tüketicide Online Kanalları Tercih Etme Söz Konusu''

BabyMall Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özelcan, Pandemi'nin tüketici alışkanlıklarını değiştirdiğine dikkat çekti.

''Tüketicide Online Kanalları Tercih Etme Söz Konusu''

Özelcan, “Özellikle tekstil ürünleri, bebek arabası, bebek mobilyası gibi görerek dokunarak almayı tercih ettikleri ürünler için bile online kanalları tercih etme oranlarında bir yükseliş söz konusu.

Bu durumun pandemi sonrası eskiye dönme oranı yüzde yüz olmasa bile tekrar artacağı yönünde bir düşüncemiz var. Tüketici beklentileri, günümüz koşullarında hep hizmet hatta en iyi hizmet üzerine kurulu.

Çok daha kısa süre bekleyerek, çok daha güvenli ve zamanı çok daha iyi kullanabilecekleri bir ortam oluştu ve bundan memnunlar. Bizlerde bütün planlamamızı bu beklentiyi dikkate alarak, en hızlı ve en iyi çözüm ortağı olma noktasında çalışıyoruz” dedikten sonra şunları söyledi:

“Anne bebek sektörü ihtiyaçları çok değişkenlik gösteren bir alan değil. Hamilelik süreci, doğum öncesi ve doğum sonrası olmak üzere iki dönem üzerinden şekillenir ve ihtiyaçlar bu dönemlere göre neredeyse tüm tüketiciler için %90 oranında benzerlik gösterir.

Tüketici tercihi hizmet noktasında öne çıkıyor. Bu da ebeveynler için güvenilir ve bilinir bir marka olmanızı zorunlu kılıyor. Bilinirlik ve güven duygusu hizmet kalitesi ile birleştiğinde ortaya çıkan en değerli sonuç tüketicinin markaya sadakatini arttırdığı yönünde.”

Pandemi ile birlikte tüketici davranışlarındaki karar verme sürecinin e-ticarete kaydığını vurgulayan Ahmet Özelcan, “Bugün marka elçisi yaratmak eskisine göre daha karmaşık yollardan geçmeyi gerektiriyor.

Tüketici davranışlarını belirleyen birçok parametre bulunuyor. Tüketicinin iç görülerini hesaplamak için perakende sektörünün arkasında çalışan bir matematikten geçiyor.

Farkındalık yaratarak markayı tanıyan bir tüketicinin kafasındaki değerlendirme aşamasında sosyal mecralar, yorumlar, şikayetler artık doğrudan etkili oluyor.

 
Kusursuz bir müşteri deneyimi için dijital ve offline kanallar üzerinden gerçekleşen yeni bir bakış açısı ile çalışıyoruz.7/24 Çağrı merkezi hizmeti ve dönüş hızlarımızda koyduğumuz kriterler bunun en büyük dönüşümlerinden birisi oldu” dedi.

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE