Cumartesi, 29 Şubat 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Perakende İstanbul

Kadıköy En Çok Pratik Yemek Sarıyer Türk Kahvesi Alıyor

İstegelsin, müşterilerinin İstanbul’un ilçelere göre en çok alışveriş yaptığı ürünleri açıkladı.

Kadıköy En Çok Pratik Yemek Sarıyer Türk Kahvesi Alıyor

2019 Ocak ayında kullanıcılarına hizmet vermeye başlayan online süpermarket istegelsin’in data takibine göre; Anadolu Yakası’nda Kadıköy öne çıkıyor. Kadıköy’de en çok pratik yemek siparişi veriliyor. Onu sırasıyla kitap/dergi ve oyuncak/kırtasiye ürünleri takip ediyor. Ümraniye’de ise zeytin, ayçiçek yağı, anne-bebek ürünleri ve evcil hayvan ürünleri tercih ediliyor. Üçüncü ilçe olarak Maltepe geliyor.

Maltepe’de en çok sipariş verilen ürün ise un ve unlu mamuller oluyor. Avrupa Yakası’nda ise en çok sipariş Sarıyer’e ait. Sarıyer’deki istegelsin kullanıcıları en çok Türk kahvesi siparişi veriyor. Beşiktaş en çok taze meyve sebze siparişi veriyor; özellikle Çengelköy salatalığı çok seviliyor.

Toplamda 1000 ve üzeri siparişe bakıldığında ise dilim karpuz başı çekiyor. Kadıköy diğer ilçelere göre dilim karpuz siparişinde açık ara öndeyken, onu Üsküdar takip ediyor. Diğer ürünler; limon, kuru soğan ve pembe domates olarak sıralanıyor.

Tüm ilçeler düzeyinde bakıldığında istegelsin kullanıcılarının, tuvalet/havlu kağıt ve ağır deterjanlar gibi taşımak istemedikleri ürünleri sipariş verdikleri görülüyor.

İstanbul’un yüzde 98’ine dağıtım yapan istegelsin CEO’su Sedat Yıldırım, “‘İş modelimiz normal bir süpermarketten farklı olarak sadece fiziksel anlamda bir mağaza açmamak üzerine kurulu. Ürün portföyümüzde halihazırda 6 bin 500 çeşit ürün bulunuyor. Her geçen gün ürün çeşitliliğimiz artmaya devam edecek.

Çeşitliliğimizi gıda ve gıda dışı tüm ev ihtiyaçlarının yüzde 90'ını karşılayacak hâle getirmek istiyoruz. İstanbul’da mevcutta yedi dağıtım merkezimiz bulunuyor. Önümüzdeki dönemde planlarımız arasında 10 büyükşehirde daha faaliyete geçmek var” dedi.

 
 

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE