Cumartesi, 29 Şubat 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Perakende Antalya

E-Ticaretin Okula Dönüşten Beklentisi 1 Milyar TL

Avantajix.com kurucu ortağı Güçlü Kayral: “Online mağazalar, Mahmutpaşa, Ulus, Kemeraltı’ndan dahi ucuza okul alışverişi fırsatı sunuyor.”

E-Ticaretin Okula Dönüşten Beklentisi 1 Milyar TL

Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral, e-ticaret sektörünün, rekabetçi fiyatlar ve rahat alışveriş gibi faktörleri kullanarak “Okula Dönüş Pazarı”ndaki payını artırmaya çalıştığını söyledi.

Türkiye’nin yıllık 20 milyar lira olan kırtasiye pazarında satışların üçte birlik kısmının “Okula Dönüş” olarak adlandırılan Eylül ayında yapıldığının altını çizen Kayral, “Şu sıralar yoğun bir rekabet yaşanıyor.

Mahmutpaşa, Ulus, Kemeraltı’ndan dahi ucuza okul alışverişi fırsatı sunan online mağazalar, pastadan daha fazla pay alabilmek için yoğun şekilde kampanyaya başladılar. Bu yüzden okul alışverişinde interneti tercih edenlerin sayısı gözle görülür şekilde arttı. Eylül ayındaki 6-7 milyar liralık okula dönüş pazarından e-ticaret’in beklentisi 1 milyar TL” dedi.

Kayral’a göre, internetten okul alışverişi yapmanın avantajları şöyle:

Yer ve Zaman Sınırlaması Olmaması: Online alışverişin en büyük artısı. Saatlerce dükkan, mağaza gezmeden, günün her saati oturduğun yerden dünyanın her yerinden alışveriş yapmak mümkün.

Üründe Zengin Seçenekler: Bir dükkan ve mağaza içine sığmayacak kadar çok olan ürünü online mağazalarda bulmak mümkün. Öyle ki sadece kırtasiye malzemesi olarak internette 90 bin ürüne ulaşmak mümkün.

Güven Verici Olması-İade Kolaylığı: Ucuzluk merkezlerinde alışverişler genellikle kayıtdışı yapılıyor. Online alışveriş sitelerinde ise kayıtlı, şeffaf ve faturalı işlem yapmak kullanıcılara güven veriyor. İade işlemlerindeki kolaylık da online alışverişi cazip kılıyor.

Ürün ve Fiyat Karşılaştırma İmkanı: Oturduğu yerden birçok markanın mağazasını gezme fırsatı bulan kullanıcılar bu sayede aynı ürünün farklı modellerini karşılaştırabiliyorlar.

 
Bununla birlikte fiyat karşılaştırmaları yaparak satın almaya karar verdikleri ürünün en ucuzuna ulaşabiliyorlar Ayrıca, sanal mağazalara Avantajix.com üzerinden giderek, yaptıkları her alışveriş karşılığında nakit para iadesi kazanarak, okul alışverişleri karşılığında hiç hesapta olmayan ekstra paralar kazanabiliyorlar.

Ücretsiz Kargo İmkanı: Online alışveriş siteleri belli bir rakama ulaşılması halinde ücretsiz kargo hizmeti verebiliyor. Böylelikle, ucuzluk merkezine giderken kaybedilen zaman ve yol masrafı da ortadan kalkıyor.

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE