Cuma, 25 Eylül 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Markalar İstanbul

Yeni İnci'den Spor Giyim Atağı

İç giyim, pijama ve ev giyim alanında ürettiği inovatif ürünleriyle 50 yılı aşkın süredir hizmet veren Yeni İnci, hazırladığı yeni spor koleksiyonuyla spor giyim sektörüne giriş yaptı.

Yeni İnci'den Spor Giyim Atağı

Üretim ve satış adedi ile Türkiye’de iç giyim pazarının yüzde 35’ini yöneten marka, iç giyimindeki başarısını spor giyim sektöründe de elde etmeyi hedefliyor. 2019 yılında yıllık yaklaşık 4 milyon adet üretim hacmine ulaşan marka, üretiminin yüzde 60’ını iç piyasaya, yüzde 40’ını ise ihracata ayırıyor.

Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır faaliyet gösteren Yeni İnci; Mısır, İran, Suudi Arabistan, Yunanistan ve Bulgaristan başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Spor yaparken ya da günlük hayatta rahatça kullanılabilecek olan tasarımların yer aldığı spor giyim koleksiyonuyla sektöre iddialı bir giriş yaptıklarını belirten Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan, “Yeni İnci olarak gittikçe büyüyen spor giyim sektöründe biz de güçlü bir marka haline gelmeyi hedefliyoruz.

Koleksiyonumuz tayt, sporcu atleti ve sporcu t-shirt’ü başta olmak üzere geniş ürün skalasından oluşuyor. Biz diğer ürün gruplarımızda olduğu gibi spor koleksiyonumuzu da kaliteli ve sağlıklı üretim anlayışımız çerçevesinde kullanıcılarımızın konforunu ve rahatlığını düşünerek özenle hazırladık.

Nefes alabilen kumaştan üretilen ürünlerimiz terin ciltten uzaklaşmasını sağlayarak, vücut ısısını ve nemi dengede tutuyor. Esnek ve yumuşak kumaş yapısı sayesinde spor esnasında özgürce hareket etme imkânı sunuyor. Bununla birlikte mikro kumaştan üretilen ürünlerimiz toparlayıcı özelliği ile korse görevi görerek daha zayıf bir görüntü yaratıyor.

Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan.
 
Tabii ki spor giyim üretim açısından oldukça zor bir sektör. Bu nedenle piyasada spor giyim alanında yer alan ürünlerin de genellikle fiyatları yüksek ve birçok kişi maalesef satın alamıyor.” dedi.

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE