Çarşamba, 27 Mayıs 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Markalar İstanbul

Ayak Konforunda Yeni Bir Dönem

FLO mağazalarında ücretsiz olarak ayak basınç analizi yaptırarak, ayak taban tipi öğrenilebiliyor.

Ayak Konforunda Yeni Bir Dönem

Basınç analizi cihazı, ayak yapısına göre 5 ayrı tip taban şekli sonucu veriyor. Ayak ölçümü yapan tüketici, tabanı hakkında; normal, düz, ultra düz, içe basan ve çukur taban olup olmadığına göre bir taban önerisi alıyor ve dilerse FLOtomic marka anatomik tabanlıklardan alarak sorunlara yönelik bir önlem alabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan FLO ayak sağlığı danışmanı Podolog Derya Çoban, doğru taban kullanımının önemine vurgu yaptı. ‘Ayak sağlığı vücudun diğer organları için oldukça önem arz ederken kişinin yaşam kalitesini artıran bir unsur’ diye konuşan Çoban; FLO’nun ücretsiz ayak ölçümlerinin tüketiciler için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Çoban, ‘Bütün gün yükümüzü çeken ayaklarımızda; zaman içerisinde çeşitli problemler ve yürüyüş ya da duruş bozuklukları olabiliyor. Bu ayak problemlerini zamanında fark etmek ve geç olmadan önlem almak oldukça önemli.

Örneğin ayak yapısına uygun olan ayakkabı veya tabanlık kullanan kişilerin zaman içerisinde vücutlarının diğer bölgelerine binen yük azalıyor ve eklemlerinde oluşan ağrılar geçmeye başlıyor.

Zamanında alınan önlemler hem sorunun büyümesine engel oluyor hem de insanların yaşam kalitesinin artmasını sağlıyor” diye konuştu.

Çoban, ayak sağlığını kaybeden kişilerin, diz ve kalça eklemlerine ekstra yük bindiğine dikkat çekerek; ayak bileği, diz, kalça, bel ağrısı yaşayan insanların aslında ayağında bir problem olduğunu, doğru taban kullanımıyla bu konuda önemli bir önlem alınabileceğini ifade etti.

Ergenlik çağına gelen her insanın bu ölçümleri yaptırabileceğini belirten Çoban, “Doğru ayakkabı, doğru taban beraberinde doğru duruş ve yürüyüşü getirir” dedi.

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE