Pazartesi, 22 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Hizmet & Tedarik Eskişehir

Diginak GVG 24 Yarışmasında Yılın Fintech Girişimi Oldu

in4startups’ın her yıl yerli ve yabancı yatırımcıların yatırım yapacakları girişimleri bulmalarına destek olmak amacıyla düzenlediği “Gelecek Vadeden Girişimler” Yarışması’nda şampiyon girişimler belli oldu.

Diginak GVG 24 Yarışmasında Yılın Fintech Girişimi Oldu

Taşımacılığın dijitalleşmesi konusunda yurt içi ve yurtdışı karayolu taşımacılığında en etkin ve aktif çalışan platformlardan biri olan Diginak.com, fintech girişimi kategorisinin birincisi olarak ödül almaya hak kazandı. 

GVG 24 Yarışması için bu yıl kriterlere uygun 257 girişimin başvurusu kabul edildi.

Bursa’dan Konya’ya, Eskişehir’den Diyarbakır’a kadar toplamda 31 ilde faaliyet gösteren birçok kurumun çalışmaları birbirinden değerli jüri üyeleri tarafından titizlikle değerlendirildi.

2023 yılında başvuru yapan girişimler faaliyet alanlarına göre incelendiğinde en fazla başvuru bilişim teknolojileri, sağlık, sürdürülebilirlik ve e-ticaret alanında olması dikkat çekti.

Diginak.com’un CEO’su Oğuzhan Karaca, “Girişimcilik ekosisteminin en etkili yarışması olan Gelecek Vadedenler Yarışması, teknoloji odaklı girişimciliğin Türkiye genelinde yaygınlaştırılmasına, başarılı girişimlerin ödüllendirilmesine ve girişim ekosistemine destek veriyor.

in4startups ekibine Türkiye’de girişimcilik ekosistemine sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür ederim.

Dijital nakliye platformuz Diginak.com, 2023 yılında, yapay zeka teknolojilerine ve insan kaynağına yaptığı yatırımlarla büyümesini 5 kat attırdı.

Yatımcı firmamızın güvenini haklı çıkardık. Aldığımız bu ödül ise başarımızı taçlandırdı.

G24 Yarışması’nda başvuru yapan girişimlerin 32 tanesinin marka, faydalı model ve patent sahipliği gibi fikri ve sınai mülkiyet hakkı sahipliği bulunuyordu.

Girişimlerin 36 tanesi yatırım almış girişimlerken 44 tanesi de daha önce KOSGEB, TÜBİTAK gibi kamu desteklerinden yararlanmış durumda idi.

Güçlü rakiplerimizin arasından sıyrılarak bu değerli ödülü almanın ve fintech kategorisinde birinci olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Diginak.com’un, navlun satın almasındaki finansal sorunları azaltarak taşımacılık sektöründeki tarafların birbiri ile olan ticaretini kolaylaştırdığını hatırlatan Oğuzhan Karaca sözlerine şöyle devam etti:

Pandemi Döneminde Yeni İş Fikirleri Üzerine Yoğunlaştık

Cep telefonu üzerinden market siparişimin eve gelmesini sağlayabiliyorsam, neden KOBİ’ler cep telefonu ile kapısına TIR çağırmasın’ diye düşündüm ve dijital taşımacılık platformu Diginak. com’u kurduk.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde KOBİ’ye hizmet sunan, 30 bin kamyoncu ile çalışan platformuz, global bir marka olmayı hedefliyor.”

Oğuzhan Karaca Diginak.com’um KOBİ’lere sundukları avantajları şöyle özetledi:

En Hızlı Navlun Ödeyen Dijital Platformuz

“Öncelikle KOBİ’lere, araç tedarik garantisi sunuyoruz. Sezonsallık etkisinden bağımsız yüzde 97 oranında talepleri karşılayabiliyoruz.

Öte yandan yük/emtia sigortası, yani yükün tüm sorumluluğunu üzerimize alıyoruz.

Üçüncüsü ve en önemlisi ise, spot taşımada vadeli ödeme imkânı ile finansal sürtünmeyi azaltıyoruz.

Kısacası KOBİ’ler kontrat lojistiği avantajlarına sahip oluyorlar ama bizden spot taşımacılık hizmeti alıyorlar.

Türkiye’de en hızlı navlun ödeyen dijital platformuz. Haftada üç gün ödeme ile kamyoncular nezdinde de talep görüyoruz.

Gelecek Vadeden Girişimler Yarışmanın ödül töreni 2 Aralık’ta Başakşehir Belediyesi sponsorluğunda Başakşehir Belediyesi Hizmet Binası Kompleksinde Startup Yatırım Zirvesi’nde gerçekleştirilecek.

Yarışmada dereceye giren girişimler yatırım dünyasının önde gelen yatırımcılarına yönelik sunum yapacaklar ve bire bir görüşmelerde yaparak yatırımcılarla bir araya gelecekler.

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE