Salı, 10 Aralık 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Fuar & Organizasyon İzmir

Olivtech Fuarı’nda Fora Zeytin Rüzgarı Esti

Fora Zeytin, 6 – 9 Mart 2019 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen OLIVTECH 2019 “9. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı”na katıldı.

Olivtech Fuarı’nda Fora Zeytin Rüzgarı Esti

Türkiye’den ve dünyadan zeytin ve zeytinyağı üreticilerini buluşturan OLIVTECH 2019’a, Türkiye’nin önde gelen zeytin üreticisi Fora Zeytin katıldı. İzmir’de 6 – 9 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen

OLIVTECH 2019 “GURME iZMİR” 9. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı, Türkiye’nin en yeni ve en modern fuar merkezinde kapılarını tüm dünyaya açtı.

Gıda sektöründen yerli ve yabancı sektör profesyonellerini ve tüm zeytinseverleri buluşturan fuarda, Fora Zeytin geniş stant alanında ziyaretçilerini ağırladı. Zengin çeşitlerinden sele, kırma, çizik, fit, az yağlı, az tuzlu ve zeytinyağı ürünlerini tanıtan Fora Zeytin, katılımcılardan tam not aldı.

Fora Zeytin Fabrika Müdürü Taner Yıldırım ve Pazarlama Müdürü Ayşegül Arkök Tüfekci, Olivtech kapsamında gerçekleşen Gurme Sohbetler’de sofralık zeytin ile ilgili yıllara dayanan deneyimlerini ziyaretçiler ile paylaştı.

1994’de kurulan ve 25. Yılını kutlayan Fora Zeytin’in Fabrika Müdürü Taner Yıldırım, yüksek kapasitesi, geniş ürün gamı, ülke çapında yaygın dağıtımı ve başarılı ihracat rakamları ile şirketin zeytine olan tutkusunu anlattı.

Doğadan aldığını doğaya geri verme hedefiyle, güneş enerjisi ile çalışan Fora Zeytin fabrikasından ve atık tesisleri ile çevreye saygılı üretimden bahsetti. Yerli ve yabancı yoğun katılımın olduğu sunumda Pazarlama Müdürü Ayşegül Arkök Tüfekci ise dünyadaki ve Türkiye’deki sofralık zeytin tüketimi ile ilgili bilgileri ve araştırma sonuçlarına dayanarak tüketici tercihlerini anlattı.

Zeytin faydalarını da vurguladığı sunumda, Türk halkının en çok siyah zeytini sevdiği ve ayda ortalama 27 gün zeytin tükettiği gibi bilgileri paylaştı.

Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) tarafından, habersiz toplanan numunelerin test edilmesi suretiyle yapılan denetimlerde Türk Gıda Kodeksine uygun olduğu tespit edilen Fora Zeytin, her yıl olduğu gibi bu yıl da “Kalite Uygunluk Belgesi”ne layık görüldü.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE