Cumartesi, 04 Temmuz 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Fuar & Organizasyon İstanbul

CNR Food İstanbul Açıldı

CNR Food İstanbul, CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde CNR Ambalaj İstanbul – Gıda İşleme Sistemleri, Paketleme ve Ambalaj Özel Bölümü ile eş zamanlı olarak kapılarını açtı.

CNR Food İstanbul Açıldı

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık’ın düzenlediği; Ticaret Bakanlığı, İstanbul İhracatçı Birlikleri (İBB), Türkiye Gıda ve İçecek Federasyonu ile KOSGEB tarafından da desteklenen CNR Food İstanbul’un resmi açılışını CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve Çekya Başbakanı Andrej Babis gerçekleştirildi.

Açılış törenine T.C. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Çekya Ticaret ve Sanayi Bakanı Karel Havlícek, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanvekili Ahmet Özer, Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKİB ) Yönetim Kurulu BaşkanıHüseyin Arslan, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Kopuz da katıldı.

Bu yıl Çekya, Hindistan, Belarus ve İran’ın milli katılımıyla daha da güçlü hale gelen CNR Food İstanbul, 80.000 metrekare alanda 90 ülkeden 50.000 profesyonel alıcıyı, 18 ülkeden 109’u yabancı 2.000’den fazla marka ile buluşturuyor.

“Uluslararası başarımızla gurur duyuyoruz”

Fuarın açılış töreninde konuşan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Fuarımızda bu yıl Çekya, Hindistan, İran ve Belarus milli katılımının yanı sıra Ürdün, Tunus, Malezya, Bulgaristan, Polonya, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan, Özbekistan, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve Vietnam ile birlikte 17 yabancı ülkeden katılımcı ağırlamaktayız” dedi.

Çekya’nın CNR Food İstanbul’a 18 kişilik resmi heyet ile katılım sağlayarak, fuara verdiği önemi gösterdiğine dikkat çeken Ceyda Erem, “Türkiye ile ticari ilişkilerinde istikrarlı bir seyir izleyen Çekya’nın potansiyelini bizler de Türk iş dünyası olarak çok iyi değerlendirmeli ve mevcut ticari ilişkilerimizi hızla arttırmalıyız” dedi.

CNR Food İstanbul’un uluslararası katılımcı sayısının geçen yıla göre yüzde 57 oranında arttığına dikkat çeken Ceyda Erem, “Bu yıl fuarımızı 90 ülkeden 50 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz. Fuarımızın ilk günü yabancı ziyaretçi sayımızı yüzde 71 oranında artırdık. Türk gıda sektörünün sahip olduğu gücü dünyaya tanıtma vizyonuyla yola çıkan CNR Food İstanbul’un yakalamış olduğu bu uluslararası başarıdan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

“Gıda Fuarları Tek Çatı Altında Birleşmeli!”

Açılışta konuşan TGDF Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Kopuz ise, her yıl dış ticarette artıya geçen sektörün son 2 yıldır yaşanan iklimsel olaylar nedeniyle olumsuz etkilendiğine dikkat çekti. Türkiye’de bir gıda seferberliğinin başlatılması gerektiğini vurgulayan Şemsi Topuz, CNR çatısı altında tüm gıda üreticilerine seslenerek “Gıda fuarları ülkemizde artık tek çatı altında birleşmeli” dedi.

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE