Salı, 11 Ağustos 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Fuar & Organizasyon İstanbul

Bazen Bir Fikir Dünyayı Güzelleştirmeye Yeter

Ekonominin geleceğini oluşturan gençler, 28 Kasım-01 Aralık tarihleri arasında, İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenecek 7. İİT Helal Expo’da “1 İdea 1 World” alanında buluşacaklar.

Bazen Bir Fikir Dünyayı Güzelleştirmeye Yeter

7 İİT Helal Expo’da bu yıl, ekonominin geleceğini oluşturan genç start-up’lara özel bir alan ayrılıyor. Helal piyasasını oluşturan, gıda, kozmetik, tekstil, turizm, finans gibi sektörlerin gelişimine katkıda bulunan 20’nin üzerinde yeni proje, yerli ve yabancı yatırımcılar ile bir
araya gelecek ve sunum fırsatı bulacak.
 
Uluslararası Fikir Buluş Federasyonu Türkiye Temsilcisi olan Tüm Mucitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği ( TÜMMİAD ) ile ortak organize edilen alanda, helal kavramına gençlerin de duyarlılık oluşturması sağlanarak, dijitalleşmenin bir ürünü olan start-up kavramının helal ekosisteminde yer almasının önünün açılması amaçlanıyor.
 
Gençler bir fikirle tüm dünyayı güzelleştirecek
 
TÜMMİAD Başkanı Bülent Kavaklı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bilim dünyasındaki bilgi, birikim, tecrübe ve başarılarımızın gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak, dünyaya daha fazla Türk mucit kazandırmak ve icatlarının insanlığa faydalı olması için gerekli desteği
sağlamak amacı ile kurulan yapılanmamız, WIIPA Türkiye tek temsilcisidir.
 
TÜMMİAD, uluslararası saygınlığını, Türk mucitlerinin faydasına kullanmak, mucitlerimizin gelişmesi ve uluslararası arenada başarılı olmalarını sağlamak gayesindedir.
 
Bilim, icat ve inovasyon dünyasına hizmetler sunarak yapacağımız yatırım, destek ve danışmalıklar Türk mucitlerimize ve Türkiye Cumhuriyeti'ne değer ve katma değer katmaktır.
 
7 İİT Helal Expo içerisinde oluşturulan ‘1 İdea 1 World’ alanında projelerini tanıtacak start-up’lar 50’ yi geçkin ülkeden fuara gelecek yatırımcılar ile bir araya gelme fırsatı bulacak.Organizasyonun kurum nezdindeki desteği ve potansiyeli de göz ardı edilemeyecek bir avantaj sağlayacak” dedi.
 
7 İİT Helal Expo organizatörü Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete ise “2017 yılında OIC ‘in kuruluşlarından ICDT ve SMIIC işbirliği ile düzenlemeye başladığımız İİT Helal Expo her yıl daha da büyüyerek dünyanın en büyük helal fuarı olma yolunda emin adımlarla
ilerledi.
 
Dünyada 4 trilyon Doları aşkın bir piyasayı şekillendiren helal sektörü ile ilgili önemli bir farkındalık oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Hali hazırda bu potansiyelin farkında olmayan birçok marka var. Amacımız firmalarımıza en uygun ortamı oluşturup ticaretlerine artı değer
oluşturabilmek.
 
Ticaret Bakanlığının da 7 İİT Helal Expo’yu yurt içinde düzenlenen uluslararası fuarlar statüsünde, yüzde 50 teşvik kapsamında desteklemesi önemli bir artı değer oluşturuyor. ‘1 İdea 1 World’ start-up alanı, 7 İİT Helal Expo içerisinde ilk kez bu yıl oluşturuldu.
 
Fuarımıza her yıl yeni konseptler ekleyerek tüm dünyada ilgileri üzerimize çekmeye devam edeceğiz’’ diye açıklamada bulundu. Fuar ve zirve ile ilgili detaylı bilgiye www.helalexpo.com.tr, www.worldhalalsummit.com.tr adreslerinden ulaşılabiliyor.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE