Pazartesi, 27 Ocak 2020
.
.
chevron_left chevron_right
AVM İstanbul

“Outlet AVM’lere Talep Azalmıyor”

Venezia Mega Outlet Yönetim Direktörü Oğuz Isıgöllü, online alışverişin yükselmesinin dahi outletlere talebi azaltmadığını belirtti.

“Outlet AVM’lere Talep Azalmıyor”

Sezon ortası indirimleri, perakende sektörünün tüm satış kanallarında bir hareketlilik sağlarken, outlet AVM’lerdeki alışveriş yoğunluğu da artarak devam ediyor.

Outlet kültürünün yıllar içinde yerleşmesiyle alışveriş alışkanlıkları değişirken, kalite ve uygun fiyatı bir arada bulmak isteyen tüketiciler için outlet AVM’ler değişmeyen adres olmayı sürdürüyor.

“Sepet ortalamasında %45’lik artış bekleniyor”

Venezia Mega Outlet’in Yönetim Direktörü Oğuz Isıgöllü, outlet AVM algısı konusunda tüketicinin gözünde yaşanan olumlu değişmenin sepet ortalamasına yansıdığını ifade etti.

Isıgöllü; “Outlet AVM’ler markaların hem yeni sezon hem de sezon sonu ürünlerine indirimli fiyatlarla sahip olabileceğiniz alışveriş noktaları olarak sadık bir müşteri kitlesine sahip. Sezon ortası indirimlerin başlaması, tüketicinin uygun fiyatlarla alışveriş yapmak üzere outlet AVM’leri tercih etme alışkanlığını değiştirmiyor.

Hem İstanbullu hem de yurt dışından gelen ziyaretçilerimizin Venezia Mega Outlet’e olan ilgisi sonbahar indirimlerinin başladığı dönemde de yoğun olarak devam ediyor. Ekim ayı ile birlikte sepet ortalamasında bu yıl %45 artış bekliyoruz. Bu artışta turistlerin payı da yadsınamaz” dedi.

“Cirosal olarak dünya sıralamasına giren markalarımız var”

Venezia Mega Outlet’in bünyesinde yer alan yerli ve yabancı markalarla oldukça zengin bir ürün çeşitliliği sunarak fark yarattığının altını çizen Isıgöllü; “Global firmaların ciro ve metrekare verimliliği alanında dünya sıralamasına giren outlet mağazalarına ev sahipliği yapıyoruz. LC Waikiki’nin dünyadaki en büyük mağazası Venezia Mega Outlet’te bulunuyor.” dedi.

 

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE