Salı, 11 Ağustos 2020
.
.
chevron_left chevron_right
AVM İstanbul

Lojistik Sektöründe Fark Yaratmaya Devam Ediyor

AVM Lojistiği ile sektöründe farklılaşan Fillo Lojistik şimdi de sektöründe giyilebilir teknoloji cihazlarını kullanarak fark yaratmaya devam ediyor.

Lojistik Sektöründe Fark Yaratmaya Devam Ediyor

‘Giyilebilir Teknoloji’ olarak adlandırılan ‘HandsFree Barkod Okuyucu’ cihazlarını iş süreçlerine entegre ettiklerini belirten Fillo Lojistik Genel Müdürü Recep Demir, çalışan güvenliği ile birçok süreçlerini verimli hale getirdiklerini ve zaman tasarrufu sağladıklarını vurgulayarak “Parmaklara takılabilen barkod okuyucuları kullanan çalışanlarımız her iki elini de rahatça kullanabildiği için sistemli bir operasyon yapabiliyor” dedi.

2018 yılında İstanbul Avrupa Aktarma Merkezi’nde 3 milyon TL’lik yatırımla Sorter sistemi kuran Fillo, bu sayede günlük parça işleme kapasitesini yüzde 30 artırdı. Recep Demir, yatırımlarını doğru planlamaları sayesinde 2019 yılının ilk 8 ay içerisinde yüzde 20 oranında büyüdüklerini ifade etti.

Dijital dönüşümü gerçekleştirdiklerini de kaydeden Demir, bu sayede şirket genelinde kullandıkları tüm sistemleri mevcut yazılımlara dahil ederek iyileştirdiklerini söyledi.

Türkiye genelinde 40 bin metrekare kapalı alana sahip 27 operasyon merkezi üzerinden yurt genelinde parsiyel dağıtım hizmeti verdiklerini belirten Recep Demir, teknolojiyi yakından takip ettikleri bilgisini paylaşarak; “Sektörümüzü ilgilendiren teknolojik yenilikleri yakından takip ediyor ve gerekli yatırımları yaparak gelişen teknolojiyi, iş süreçlerimizi iyileştirme ve verimliliği artırma noktasında kullanıyoruz” dedi.

Fillo’nun tüm sektörlere hizmet verdiğini hatırlatan Demir, lojistik hizmeti ihtiyacı olan müşterilerin beklentilerini karşılayabildiklerini ve müşteri memnuniyetini üst seviyelere taşıyabildiklerini vurguladı.

“Bunlarla birlikte Fillo Lojistik olarak bazı konularda uzmanlaşarak butik hizmet sunmaktan da memnuniyet duyuyoruz” diyen Demir, sözlerine şöyle devam etti: “Örneğin Türkiye genelinde bu kadar çok AVM varken bu platformdaki ihtiyacı görmemek lojistik ya da kargo şirketleri için büyük eksiklik.

Oysa biz uzun yıllardır AVM Lojistiğinde yaptığımız doğru planlamalarımız sayesinde bu konuda uzmanlaştık. En zor operasyonlardan biri olan AVM Lojistiğinde ilk akla gelen lojistik şirketi olduğumuzu da özellikle belirtmek isterim.”

Fillo Lojistik Genel Müdürü Recep Demir.

Fillo Lojistik Genel Müdürü Recep Demir.
 

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE