Pazar, 20 Eylül 2020
.
.
chevron_left chevron_right
AVM Kocaeli

Fiba CP Hedeflerini Açıkladı

Gebze Center AVM’nin yönetimi Ocak 2019 itibariyle FİBA CP çatısı altında faaliyet gösteren AVM kiralama ve yönetim şirketi FİBA Commercial Property Management’a (FİBA CPM) devredilmişti.

Fiba CP Hedeflerini Açıkladı

Fiba CPM yönetimi altında faaliyetlerini sürdüren Gebze Center AVM için son bir yılda önemli aşamalar kaydettiklerini anlatan Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Ocak 2019 itibariyle Gebze Center AVM’nin yönetimini ve kiralamasını üstlenmiştik.

Yaklaşık 130 mağazanın yer aldığı Gebze Center AVM, o dönemde yüzde 80 doluluk oranına sahip bir merkez idi. Şu anda Gebze Center AVM’nin doluluk oranı yüzde 91‘e çıktı.

Aylık ziyaretçi sayımızı yüzde 1,5 artırdık. Yaptığımız tüketici araştırmaları ile bölge halkının ve kiracılarımızın ihtiyaçlarını tespit ettik. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan konseptlere dikkat ederek mağaza çeşitliliğimizi ihtiyaca yönelik olarak daha da kuvvetlendirdik.

Gebze Center AVM’nin; Adidas, Boyner, DeFacto, Flo, Kahve Dünyası, Kiğılı, Koçtaş, Koton, LC Waikiki, MediaMarkt, Migros, Mudo, Nike, Rossman, Teknosa, Watsons... gibi mağazalarıyla özel bir marka karması var.

Ayrıca düzenlediğimiz sosyal aktivitelerle aileleri geri kazandık. Hedefimiz bu başarılarımızın üzerine güç katarak, yeni proje ve yeniliklerle ziyaretçi sayımızı yükseltmek” dedi. Son olarak Fiba CPM çatısı altına Konya M1 AVM’nin de katıldığını anlatan Kahraman, “Geçen ay itibariyle M1 Konya AVM’nin yönetimini üstlendik.

Hedefimiz Fiba CPM kültürünü bu AVM’mize de yansıtarak yatırımcılar ve ziyaretçiler için en uygun ortamı oluşturmak. Herkes için kazançlı ve keyifle vakit geçirebileceği bir merkez yaratmak” dedi.

FİBA CP, hedeflerini açıkladı

Konuşmasında; Fiba CP ve AVM kiralama, yönetim şirketim Fiba CPM’in sürdürebilir projelere imza attığına değinen Kahraman, “Fiba CP, bugün; Türkiye, Çin, Romanya ve Moldova’da; 10 AVM, beş ofis binası, dört rezidans, bir otel ve iki sinema kompleksi operasyonlarını yürütüyor.

Geçen yıl kurulan Fiba CPM ise kiralama, AVM yönetimi, proje ve varlık yönetimi, entegre tesis yönetimi, mimari tasarım ve inşaat yönetimi, pazarlama ve kurumsal iletişim, iş geliştirme, insan kaynakları, finans, mali işler ve hukuk alanlarında faaliyet gösteriyor. Her iki şirket de sektörüne ve paydaşlarına önemli kazanımlar sunuyor” dedi.

Fiba CP’nin Türkiye’deki son yatırımı İnegöl AVM’deki yenileme sürecinde sona yaklaşıldığına değinen Kahraman, “2018 yılında başlattığımız yenileme çalışmaları neticesinde yeni mağazalar, Eylül ayı itibarı ile kapılarını açtı. Birinci fazda inşa edilen bu yeni bloklar sayesinde AVM merkezinde kent merkezi ile devamlılık sağlayan sokaklar oluşturuldu.

Mağazalar arası bağlantılar daha da güçlendirildi. Proje bitiminde İnegöl AVM’deki mağaza sayısı 80’den 110’a çıkacak.

İnegöl AVM’de 2019 yılında yaklaşık 10 milyon kişiyi ağırlamış olacağız.” dedi. Fiba CPM çatısı altında şimdiye kadar M1 Adana AVM, M1 Gaziantep AVM, M1 Konya AVM, M1 Kartal AVM projelerinin kiralama yönetimini yürüttüklerini yakın zaman önce ise M1 Konya AVM yönetimini üstlendiklerini anlatan Kahraman, “Hedefimiz Fiba CPM kültürünü bu AVM’mize de yansıtmak.

Hem yatırımcılar hem de ziyaretçiler için en uygun ortamı oluşturmak. Herkes için kazançlı ve keyifle vakit geçirebileceği bir merkez yaratmak” dedi.

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE