Salı, 31 Mart 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Zincir Market Grupları İstanbul

100 Bin Maskeyi Alış Fiyatına Satışa Sundu

Metro Market, başta maske olmak üzere temel ihtiyaçlara yönelik ürünlerde aldığı tedarik önlemlerine, koruyucu maskeleri alış fiyatından satışa sunarak devam ediyor.

100 Bin Maskeyi Alış Fiyatına Satışa Sundu

Tüm müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt verebilmek adına özellikle belirli ürünlerde kişi başına adet sınırlaması getiren Metro Market, her 1 tüketici için 3 maske alım sınırlaması da yapıyor.

Fiyat spekülasyonlarına karşı mücadele ettiklerini belirten Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai “Şu anda gündemde özellikle yoğun ilgi gösterilen ürün gruplarının fiyatlarında bazı spekülasyonların yaşandığını gözlemleyebiliyoruz.

Tüketicilerin özellikle maske gibi kritik öneme sahip bir üründen mahrum kalmasını ve fiyat politikaları dolayısıyla mağdur olmasını istemiyoruz. Bu yüzden tedarikçilerimiz ile görüşerek 100.000 adet maskeyi hızlı bir şekilde tedarik ettik ve bugün itibarıyla maskeleri İstanbul’daki mağazalarımızın raflarına alış fiyatımızdan koyduk.

15 Mart itibarıyla da Türkiye’deki tüm mağazalarımıza maske sevkiyatı tamamlanmış olacak. Halk sağlığı için tedarikçi firmalarla irtibata geçerek stoklarımızda sorun olmaması için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.

Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai.

Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai.
 

Yeni siparişler sonrası raflara koyacağımız maskeleri de bulunduğumuz bu süreç boyunca müşterilerimize alış fiyatı üzerinden satmayı taahhüt ediyoruz” dedi.

Bir ay boyunca fiyat artışı yok!

An itibariyle yoğunluğun geçtiğimiz iki güne nazaran sakin seyrettiğini belirten Boris Minialai, “Şu anda gündemde özellikle yoğun ilgi gösterilen ürün gruplarının fiyatlarında bazı spekülasyonların yaşandığını gözlemleyebiliyoruz.

Metro Türkiye olarak 30 yıldır amacımız müşterilerimize ihtiyaçları olan ürünleri güvenilir bir şekilde fiyat ve kalite ilişkisini ürün sunmak. Bu çerçevede Metro olarak fiyat spekülasyonları ile mücadele etmek için bakliyat ve pirinç satışında bir ay boyunca fiyat artışı yapmayacağız” dedi.

Metro Market’te stok ve tedarik sorununun bulunmadığının altını çizen Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai, “İlk açıklamalardan sonra taleplerin artacağını düşünerek müşterilerimizi zor durumda bırakmamak için temel yiyecek, içecek ve hijyen ürünlerinde stoklarımızı artırdık.

Stok miktarlarımız günlük ve anlık olarak değişmekle birlikte gerekli kontrollerimizi sağlıyoruz. Geçtiğimiz 2 günde marketlerimizde en çok yoğun ilgi gösterilen ürün grupları; hijyen ürünleri, kolonya, kuru gıda ve bakliyatlar; özellikle makarna gibi hızlı ve çabuk tüketilebilir

malzemeler, kağıt ürünleri grubu oldu. Örneğin; kolonyanın satışı günlük satış ortalamasına göre 28 kat, tuvalet kâğıdı satışı 10 kat, makarnanın satışı 9 kat, eldiven satışı 14 kat, antibakteriyel sıvı sabun satışı ise 29 kat arttı” dedi.

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE