Cuma, 07 Mayıs 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Yeme & İçme Alanları İstanbul

Akıllı İçecek Teknolojileri Geliştiren Pubinno’ya Önemli Yatırım

Dijital teknolojilerin katkısıyla her sektörde inovasyon çalışmaları hızla ilerliyor. Yeme içme sektörü için akıllı teknolojiler geliştiren Pubinno, twozero Ventures’dan önemli bir yatırım aldı.

Akıllı İçecek Teknolojileri Geliştiren Pubinno’ya Önemli Yatırım

Yeme içme sektörüne hijyen, sürdürülebilirlik ve verimliliğe yönelik teknolojiler üreten Pubinno, Seri A yatırım turu öncesinde bir ‘köprü turu’ (bridge round) olarak adlandırdığı yatırımı; Türkiye’nin ilk spor, medya ve eğlence odaklı girişim sermayesi fonu olan twozero Ventures’dan aldığını açıkladı. Alınan yatırımla birlikte Pubinno’nun aldığı toplam yatırım tutarı yaklaşık 2,5 milyon dolara ulaştı.

Dünyanın ilk yapay zeka tabanlı Smart Tap'leri ile 20 milyon bardak içecek servis edildi

Aldıkları yatırımla ilgili değerlendirmede bulunan Pubinno kurucu ortağı ve CEO’su Can Algül; “Dünyaya mükemmel tat ve hijyende içecek sunma vizyonuyla çıktığımız bu yolda; yüksek teknolojimizle hali hazırda 5 ülkede 20 milyon bardaktan fazla mükemmel içecekler servis ettik.

Aldığımız yatırımla, Pubinno’nun farklı coğrafyalara yayılma hızınının fişekleneceğine inanıyoruz. Hedefimizdeki ilk ülke ise İngiltere’dir” açıklamasında bulundu.

Yiğit Arslan: “Pubinno’nun global yolculuğu için önemli bir adım attık”

İstanbul Portföy Yönetimi’nin kurucusu olduğu yatırım fonu twozero Ventures’ın yöneticisi Yiğit Arslan ise şunları söyledi; “Yeme-içme sektörüne önemli bir yenilik getiren Pubinno yatırımını tamamlamış olmaktan son derece memnunuz.

Kurulduğumuz ilk günden bu yana spor, medya ve eğlence sektöründeki yatırımlarına hızla devam ediyor. Pubinno, kullanıldığı her noktada servis edilen içeceklerin aynı kalitede ve lezzete sahip olmasına olanak sunarken, aynı zamanda yazılım teknolojisi sayesinde de sağladığı veriler ile endüstrideki tüm paydaşların operasyonel verimliliğini maksimum seviyeye çıkarıyor.

Pubinno’nun içecek sektörünün önde gelen global markalarından birisi olması yolunda önemli bir adımı birlikte atmış bulunuyoruz.“

Pubinno'nun yeni ürünü Smart Clean ikinci çeyrekte pazara sunulacak

Geliştirdikleri akıllı çözümlere de değinen Can Algül, “Pubinno içecek ekosisteminde yer alan üretici, mekan sahibi, tüketici, servis elemanı ve teknik destek ekiplerinin tamamını kapsayarak dünyanın ilk yapay zekaya sahip içecek musluğu Smart Tap ve yazılım teknolojisi Smart Platform ürünleriyle öne çıkıyor.

“Mükemmel tat” arayışını IoT teknolojileriyle harmanlamaya devam edeceğiz. Pandemi ile beraber her bardakta aynı kaliteyi sunmanın yanında bira üreticileri ve mekanlar için hijyen de oldukça önemli bir başlık haline geldi.

Bu noktada Pubinno; Smart Clean isimli ürünüyle barlar restaurant’lar açıldığında içecek severlere en hijyenik ürünleri tüketmeleri için içecek hatlarının temizliğini yapay zeka teknolojisiyle sağlıyor.

2 yıldır AR-GE’sini yürüttüğümüz Smart Clean ürününün lansmanını, bu yılın ikinci çeyreğinde globalde yapacağız” dedi.

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE