Salı, 16 Temmuz 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Gayrimenkul Yatırım & İnşaat Van

VAN'da Ustalarıyla Buluştu

Peli Parke 15 Mart’ta Van’da düzenlediği ‘’Usta Seminer’ine 90 parke ustası katıldı. Van Elit World Otel’de gerçekleşen seminerde yeni ürünler, doğru uygulamalar hakkında bilgi sahibi olan ustalar da beklentilerini dile getirdi.

VAN'da Ustalarıyla Buluştu

15 Mart’ta Van’da düzenlenen parke ustalarına yönelik eğitim seminerinde açılış konuşmasını Peli Parke İş Geliştirme Müdürü Mehmet Karahasanoğlu yaptı. Karahasanoğlu konuşmasına  ‘’Sizlere Peli’nin genel yapısını ve kim olduğunu tanıtacağız.

Şirketin tanıtımının ardından özellikle kalite kontrol ekibi olarak sahada karşılaştığımız sorunlar ve bunların nasıl en aza indirilmesi gerektiği ile ilgili bilgileri örneklerle anlatacağız. Sizin soru ve önerilerinizi dinleyeceğiz. Ardından geçtiğimiz yıl başlattığımız Sadakat Programı ile ilgili yenilikleri paylaşacağız’’ diyerek başladı. Ve sözü teknik ekibe bıraktı.

USTALARLA KARŞILIKLI FİKİR ALIŞVERİŞİ

Peli’nin Vezirköprü’deki üretim tesislerinin anlatıldığı tanıtım filminin ardından Vezirköprü Bünyesinde Kalite Kontrol Yöneticisi olarak çalışan Metehan Nahir hazırladığı sunumla uygulama konusunda teknik bilgiler aktardı.

Programın ikinci bölümünde Müşteri Şikayetleri Teknik Yöneticisi Kerem Aydın, uygulama hataları, sahadan gelen şikayetler, ustadan ya da ürün kaynaklı hatalar, bu hataların neler olduğunu örneklerle anlattı.

Ayrıca doğru koşullarda nasıl uygulama yapılır ve bu tür sorunlar için alınması gereken önlemler nelerdir konularını içeren sunumunu paylaştı ve ustaların sorularını yanıtladı. 

Ürünler, ürün özellikleri ve uygulamalar hakkında detaylı bilgiler içeren eğitim programında ustalar sorularına yanıt aldı, isteklerini ve önerilerini aktardılar.

PELİ: USTALARIMIZIN ARKASINDAYIZ

Düzenledikleri seminerlerin amacını açıklayan İş Geliştirme Müdürü Mehmet Karahasanoğlu ‘’Seminerle markamızı, ürünlerimizi, uygulamada doğru koşulları nasıl sağlarız, uygulama alanında yapılan temel hatalar neler ve ustalarımız için nasıl çalışmalar yapıyoruz tüm bunları anlattık’’ dedi.

Konuşmasında Peli’deki saha yapılanmasından da bahseden Karahasanoğlu, ‘’Peli ile ustanın bölge müdürlüklerinde bir muhatabı var, Peli ustasının uygulama yaptığı zaman aldığı bir hediye puan var, döşemeyi yaptıktan sonra bir sorun yaşarsa çözüm ortağı var.

Usta sahipsiz değil. Arkasında Peli gücü var’’ diye devam etti. Bir sorun yaşandığında bölge müdürlüğü aracılığı ile bu sorunun fabrikaya aktarıldığını söyleyen Karahasanoğlu ‘’Böylece yetkili arkadaşlar harekete geçer. Tek amaç soruna çözüm bulmak, hem daha kaliteli ürün ve hizmet vermek hem de Peli olarak tüm paydaşlarımızın yanında olduğumuzu vurgulamaktır.

Biz her zaman ustamızın yanında olduğumuzu anlatan sistemler geliştiriyoruz. Eğitimler, Sadakat Programı ve çalışmalarını sürdürdüğümüz yeni projeler geliştirerek ustalara verdiğimiz değeri anlatıyoruz’’ diyerek bitirdi.

Seminerde, Peli Parke Ürün Geliştirme Müdürü Mehmet Karahasanoğlu, Vezirköprü Kalite Kontrol Yöneticisi Metehan Nahir, Müşteri Şikayetleri Teknik Yöneticisi Kerem Aydın’ın yanı sıra Marka ve İletişim Yöneticisi Meltem Öztaş, Diyarbakır Bölge Satış Müdürü Emre Oyanık, Muş ve Van Bölge Sorumlusu Mehmet Uğur Aslan ile Van Bayisi Berkaya ve ekibi katıldı. 

Seminerin ardından ustalarla akşam yemeğinde beraber olan Peli, yemekte de ustalarla sohbetler ederek ustaların merak ettiği soruları yanıtladı.

Peli son 3 yılda Van’daki cirosunu 2 misli artırdı

Özellikle 3 yıldır geliştirdiği yapılanmasıyla Van’daki her noktaya ulaşan Peli ekibi, bu markayı daha iyi bir yere getirmek için çalışıyor. 2016 yılında 200 bin m2’lik bir cirosu olan Van’ın şu anki cirosu 450 bin civarında. 3 yıl gibi bir kısa sürede satışları iki katından da fazlaya çıkaran Peli her geçen gün biraz daha güçleniyor.

Güneydoğu’da 22 ilde 7 bayi üzerinden satış yapan Peli Güneydoğu Bölgesi’nde toplam parke pazarının %20’sine sahip. Güneydoğu Bölgesi’ndeki satış ekibinin 2019 yılı hedefi, satışları 3 milyon 200 bin m2’den 3 milyon 500 bin m2’ye çıkarmak.

Bölgenin başarılı olmasındaki en önemli unsur nalburundan, projelere ve müteahhitlere kadar entegre olmuş durumdalar. Proje ya da perakende olsun bağlantıları bizzat Peli Parke satış grubu yapıyor.

Peli, yalnız Güneydoğu’da değil Türkiye genelindeki kuvvetli yapılanmasıyla tüm illerde kontrolü sağlıyor. Bayilerine yaptığı düzenli ziyaretler sayesinde satıcılarına güven veriyor    ve sektörde fark yaratıyor.

Bölge:
Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE