Salı, 31 Mart 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Yatırım & Danışmanlık Ankara

Açılış İçin Gün Sayıyor

Yapılan ihale ile Ankapark’ı 29 yıllığına kiralayan GBM Ticaret & Çelik Ortak Girişim Grubu, 2019’un Mart ayında projenin açılışını yapmak için kolları sıvadı.

Açılış İçin Gün Sayıyor

KDM AVM Danışmanlık’ın kurucusu Murat İzci henüz çok yeni olmasına rağmen Ankapark’a yoğun talep olduğunu ifade ederek “Ağırlıklı yeme & içme, hediyelik eşya ve çocuklara hitap eden konsept mağazalar üzerine kiralama yapılacak.

Park 1 milyon 200 bin metrekarelik geniş bir alana yayıldığı için talepte bulunan firmalar iki hatta üç lokasyon için yer soruyor” dedi.

İlk yıl 5 milyon ziyaretçi hedeflenen proje sadece Ankara’dan değil, tüm şehirlerden ve yurtdışından ziyaretçi çekecek. Ankapark, ilk yılında sadece Rusya,Çin ve Ortadoğu’dan 300 bin turist ağırlayacak.

GBM Ticaret & Çelik Girişim Grubu, geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan ihale ile 29 yıllığına Ankapark’ı işletme hakkını aldı. Parkın işletmesini bu konuda Asya’nın en büyük, dünyanın 4. büyük şirketi olan OCT Group yapacak.

OCT Grup şu anda 17 temalı parkı bünyesinde bulunduran yılda 44 milyon ziyaretçi ağırlayan dev bir grup. Yılsonunda ise park sayıları 20’ye çıkacak.

Ankaparkın işletmeye alınması için gereken bütün yatırımı tamamlamayı da taahhüt eden GBM Çelik OGG, kiralama bedeli olarak Yıllık 26 milyon 400 bin lirayı ve ayrıca gelirin yüzde 3’ünü Ankara Büyükşehir Belediye’sine ödeyecek.

İhale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte inşaat tamamlama sürecine hızlı bir şekilde giriş yapan şirket, projenin ticari alanlarının kiralanması için de KDM AVM Danışmanlık ile anlaştı.

Ankapark’ın sadece Ankaralıları değil, herkesi kucaklayacağını belirten KDM Danışmanlık’ın kurucusu Murat İzci, projenin yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ziyaretçi çekeceğini söyledi.

Park kısmının inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Murat İzci, ticari alanın kiralama çalışmalarına da başladıklarını kaydetti.

İlk etapta gelen yoğun ilginin şaşırttığını, bir firmanın parkın farklı alanlarında 2 hatta 3 bölüm istediğini ifade eden İzci, özellikle yeme & içme amaçlı cafe ve restoranların, hediyelik eşya ve çocuklara hitap eden konsept mağazaların proje içinde yer alacağını anlattı.

‘Türkiye’nin eğlencede rakipsiz projesi’ olarak lanse edilen Ankapark’ta oyun alanlarından alışveriş & cafe bölümüne toplam 1217 adet eğlence ünitesi hizmet verecek.

Bu tesisler içinde 70 bin metrekarelik oyun çadırı, toplam 14 adet dev roller coaster, sinema salonları, Ankara’nın en büyük buz pisti, 30 bin kişilik konser alanı, açık & kapalı aquapark, bowling salonları, 100 bin metrekarelik havuz bölümü, dinazor ormanı ve müzesi, dijital oyun salonları, yöresel lezzetlerin ve unutulmaya yüz tutmuş eserlerin sergileneceği Osmanlı Sokağı gibi alanlar olacak.

12 ay boyunca sabah 10.00’dan gece 02.00’ye kadar hizmet verecek ve 7’den 70’e her yaş grubuna hitap edecek.Ankapark’ın ilk yıl 5 milyon ziyaretçi hedeflediğini ancak sonraki yıllarda asıl hedefin bu rakamı çok daha yukarılara taşımak olduğunu kaydeden Murat İzci, “Ankapark çok fazla dalı olan bir proje.

Öncelikle yeşil alanları çok geniş. İnsanlar gelip rahat nefes alabilecek. Eğlence mekanizmaları son teknoloji, ayrıca konserleri, etkinlikleri, mağaza konsepti ile ziyaretçilerini cezbedecek.

Sadece Ankara'lılara değil, sırasıyla komşu illere, tüm Türkiye’ye ve komşu ülkelere seslenecek. Gelen her ziyaretçi sadece parka değil bütün Ankara ekonomisine değer katacak. Ülkenin ticaretini ve turizmini geliştirecek” şeklinde konuştu

 
 

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE