Salı, 31 Mart 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Perakende İstanbul

Hedefimiz Online Pazarda Yüzde 80 Büyümek

Salomon, Merrell, Burton, Rossignol, Jack Wolfskin, Roxy, Billabong, Quiksilver gibi alanlarında çok güçlü global markaları bünyesinde bulunduran SPX, yurtiçi ve yurtdışı online kanallarda çalışmalarını hızlandırdı ve yüzde 80 büyümeyi hedefliyor.

Hedefimiz Online Pazarda Yüzde 80 Büyümek

Türkiye’de 42, yurtdışında 4 olmak üzere toplam mağaza sayısını 46’ya çıkaran SPX, perakende m2 başına verimliliğini yüzde 21 artırdı. Yeni hedef ise online pazarda daha da büyümek…
 
YURTDIŞI YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ
 
Online mecraların ve yeni kanalların büyüme hızına katkısının çok büyük olduğunu ve toplam perakende de büyümenin yüzde 13’ünün online satış kanalından geldiğini belirten, Olgar Şirketler Grubu Genel Müdürü Barış Andırınlı, “SPX olarak offline kanaldaki büyümemizde yurtdışına çok önem ve ağırlık veriyoruz.
 
İlk yurtdışı mağazamızı 2017’de Tiflis’te açtık. Gürcistan’daki mağaza sayımızı da 2020 Şubat itibariyle 4’e çıkarmış bulunuyoruz ve yakın zamanda bir mağaza daha açacağız.
 
Gürcistan dışındaki ülkelerde de mağaza arayışlarımız sürüyor. Bunun dışında Türkiye’de de SPX mağazası ile tanışmamış olan şehirlerde büyümeye özen gösteriyoruz.” dedi.
 
ONLINE PAZARDA DAHA DA BÜYÜYECEĞİZ
 
Online kanalda da çalışmalarının hızla sürdüğünü, 2020 yılında online pazarda yüzde 80 büyüme öngördüklerini ve yurtdışında da hem SPX online sitesi hem de Pazar yerleri vasıtasıyla yüksek ciro beklentileri olduğunu açıklayan Andırınlı, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Yurtdışı offline & online kanallarında sektörde de benzer bir eğilim olduğunu görüyoruz ancak bunu hayata geçirmek için birçok firmanın deneyimi ile finansal ve marka gücü bulunmadığını değerlendiriyoruz.
 
 
Biz bu alanda başarımız, tecrübemiz ve büyüme hızımızla öne çıkıyoruz. İlk olarak Körfez ülkeleriyle başladığımız yurtdışı online işini, 2020 yılında Rusya, Avrupa ve diğer ülkelerle işbirlikleri yaparak büyütmeyi amaçlıyoruz. Çok çalışıyor ve üretmeye devam ediyoruz.”
 
Olgar Şirketler Grubu Hakkında:
 
1989 yılında, eski milli voleybolcu ve muharip gazi kurmay bahriye subayı Güven Olgar ve eşi Kadriye Olgar tarafından, tamamen spora olan aşkları ile kurulan Olgar Şirketler Grubu, bireysel sporlar konusunda uzmanlaşmak hedefiyle SPX’in ilk mağazasını Bakırköy’de açtı.
 
42’si Türkiye’de, dördü Gürcistan’da olmak üzere bugün toplamda 46 mağazaya ulaşan SPX, alternatif sporlar kategorisinde en iyilerden olan 82’den fazla markayı doğa tutkunu tüketicilerine ulaştırarak, onlara dört mevsim doğa ile uyum sağlayacak giyecek, ekipman ve aksesuarlar sunmaktadır.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE