Cuma, 25 Eylül 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Perakende İstanbul

"Geleceğin Sahibi Kadınlardır"

LEAD Network; 9 Ocak 2020’de Colgate-Palmolive ev sahipliğinde, KONDA Araştırma ve Danışmanlık Genel Müdürü Bekir Ağırdır’ı ağırladı.

"Geleceğin Sahibi Kadınlardır"

Bekir Ağırdır, “Kadın meselesi kadınların eşitlik ve adalet talebidir ve bu nedenle elbette onların yanındayım. Ama aynı zamanda toplumsal dönüşümün önündeki zihni ve ruhi eşiklerin de beslendiği meseledir.

Toplumun bir arada yaşama kültürü ve arzusunun güçlendirilmesi, hukukun üstünlüğüne inancın yükselmesi, toplumsal barış, huzur ve toleransın artması için de kadınların güçlü biçimde hayata dahil olması gerekir. Ve bu mesele siyasetçilerden öte hepimizin mücadelesi ve müdahalesi olmadan başarılamaz’ dedi.

Ağırdır, kadın meselesinin yalnızca kadınlara, bir kültüre, bir bölgelere Türkiye’ye, Türklüğe, Müslümanlığa dair mesele olmadığını bunun evrensel bir sorun olduğunu belirtti. ‘Son 200 yıl kalkınma ve modernleşme ile boğuşmakla geçti’ diye ekledi ve dörtte bir hanenin eksik geliri olduğunu, gençlerin yine dörtte bir oranında aile harçlığı ile geçindiğinin altını çizdi.

Çalışan kadınların oranın hala sadece %17, çalışmayan kadının oranının (evde oturan/emekli/işsiz ) %76 olduğunu belirten Ağırdır, beyaz yakalı çalışan kadın oranının ise sadece %8 olduğunu paylaştı.

Toplumu dönüştürmek için kadın meselesini çözmek ve bu meselenin ürettiği zihni ve ruhi engelleri aşmak gerektiğini söyleyen Ağırdır, ‘Çağ Dönüşümü Yaşanıyor, 50 Yıl Sonra Egemenliği Kadınlar Alacaklar’ dedi ve ‘Buradan Kadın Aklı, Kadın Yüreği, kadın Önderliğiyle Çıkarız’ diye ekledi.

Herkes Gülümseyebileceği bir Geleceği Hak Eder felsefesini benimseyen Colgate - Palmolive Türkiye Genel Müdürü Rauf Gürbüz temel odak noktalarının insan; Colgate -Palmolive’in ana ilkelerinin değer verme, global takım çalışması ve sürekli gelişim olduğunu belirtti.

Rauf, Colgate - Palmolive’in New York’ta 19. yüzyılın başında kurulan küçük sabun ve mum işletmesinin, 200 yıl içinde dünya çapında milyonlarca insana hizmet veren global bir şirket hâline geldiğini anlattı. ‘Colgate - Palmolive, bugün yüzde 66’sı kadın olan yüzlerce çalışanı ile faaliyetlerine devam etmektedir ve herkesin gülümseyebileceği bir geleceği inşa etmek için çalışmaya, değer yaratmaya devam ediyor’ dedi.

Yönetim Kurulunda da kadın erkek eşitliğini gözettiklerini belirten Rauf, merkez ofiste %75, beyaz yakalı %66 ve lider ekipte %68 oranında kadın çalışanları ile ortalamanın çok üstünde olduğunun altını çizdi.

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE