Pazar, 05 Temmuz 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Markalar İstanbul

Twigy Kurucusu Sinan Öncel: “İmkansızlık Sürekli Değildir”

Sinan Öncel, “Ben inatçı bir adamım, bir konuya odaklandığım zaman mutlaka sonunu getiririm. Benim Twigy markasını kurmamın ve bu konuma taşımamın en temel etkeni inatçılığım oldu. Başarılı olmak istiyorsanız mutlaka ısrarcı olun” dedi.

Twigy Kurucusu Sinan Öncel: “İmkansızlık Sürekli Değildir”

Servcorp tarafından hayata geçirilen “Patronca Sohbetler” etkinliği, gazeteci – yazar Demet Cengiz’in moderatörlüğünde gerçekleşti. İlham verici başarı hikayelere imza atmış patronların, girişimcileri cesaretlendirmek adına kendi hikayelerini aktardığı etkinliğin konuğu Twigy markasının kurucusu Sinan Öncel oldu.

Öncel, “İlk girişimciliğim çocuk yıllarımda, maç çıkışlarında dergi ve su satarak başladı. Ayrıca 14 yaşından sonra her yaz tatilinde babamın dükkanında çalışıyordum. Bu benim küçük yaşlarda vizyon sahibi olmamı sağladı. Her zaman inançtı oldum. Bir işe başladığımda sonunu getirmek için elimden geleni yaptım.

Başarıyı ancak ısrarcı ve inatçı olduğunuzda yakalayabilirsiniz. Benim Twigy markasını kurmamın ve bu konuma taşımamın en temel etkeni inatçılığım oldu” dedi. Ayrıca Türkiye’nin dinamik yapısından dolayı attığınız her adımın dikkatli olması gerektiğini belirten Öncel, “Kriz dönemlerinde kendimizi hep muhafaza ettik ve çok açılmadık.

Markamızı daha derin tutarak hep temkinli adımlar attık. Bu yüzden son yaşanan kriz dahil birçok krizden Twigy markası etkilenmedi diyebilirim. Türkiye’nin dinamik yapısından dolayı da çok büyük riskler alabilen biri hiç olmadım. Her zaman temkinli adımlar attım. Büyük riskler alıp ve sonrasında iflas eden çok yakın arkadaşım oldu.

Twigy markasının kurucusu Sinan Öncel.

Bu dönemlerde biraz daha akıl sermayesine yatırım yaptım, finansal olarak sınırlı ilerledim. Çünkü 40 yıllık girişimimi kriz dönemlerinde riske atmak istemedim” dedi.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE