Pazartesi, 22 Temmuz 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Markalar Afyonkarahisar

Timberland 50'ci Yılını Tom Gould'un Yönettiği Belgesel Filmle Kutluyor

"Sadece Bir Bot Değil: Bir İkonun Hikayesi” belgeseli, orijinal Timberland® botun zengin arşiv görüntülerini ve botun dünya çapında bilinirliğinde etkisi olan farklı kültürlerden isimlerle yapılan röportajları kapsıyor.

Timberland 50'ci Yılını Tom Gould'un Yönettiği Belgesel Filmle Kutluyor

The Original Timberland® Bot, elli yıl boyunca devam eden hikayesiyle stilin ve kültürün değişmez bir parçası olduğunu kanıtladı.

Bu ikon, üreten, yaratan kitlelerden, hip-hop camiasına, moda ve güzel sanatlara uzanarak farklı toplulukları kucaklamak ve onları güçlendirmek için tasarlandı.

50'nci yılını kutlamak amacıyla Timberland, The Original Timberland® Botunun öyküsünü, onu küresel bir ikon haline getiren farklı toplulukların ve nesillerin bakış açısıyla bizlere anlatıyor.

Yeni Zelandalı film yapımcısı Tom Gould'un yönettiği Sadece Bir Bot Değil: Bir İkonun Hikayesi belgeseli, botun su geçirmez deri iş botu olarak- 1973 yılı için sıra dışı bir durum- mütevazi biçimde yaşamına başlamasından, New York'taki hip hop sahnelerine ve Milano, Londra ve Tokyo'ya uzanan küresel hareketler tarafından cesurca benimsenmesine uzanan farklı hikayeleri aktarıyor.

Tüm bu anlatı baştan sona bugünün ve yarının Timberland'ini şekillendiren iş birlikleri, evrimleri, yenilikleri ve sorumlu tasarım anlayışıyla örülerek karşımıza çıkıyor.

Belgeselde Jeff Staple, Angie Martinez, Ronnie Fieg, ASAP Ferg, Rakim, Fat Joe, Goldie, Takayuki Ohashi, Veneda Carter, Bircide, J-Ax gibi botun zengin tarihinde ve bugünlere gelmesinde etkisi bulunan pek çok kültürel ikonla yapılan röportajlar yer alıyor.

Ayrıca markanın kurucusu Nathan Swartz'ın oğlu ve torununun orijinal Sarı Bot ve onun ilham verdiği marka ve topluluklar hakkında konuştuğu çok özel arşiv görüntülerini de içeriyor.

Timberland Küresel Marka Başkanı Susie Mulder, "Sarı Botun çok özel olduğunu her zaman biliyorduk" diyor ve ekliyor:

" Yine de bu film bana ve şimdi de tüm dünyaya, çığır açan yenilikçiliğinden, onu bugünkü ikon haline getiren derin kültürel bağlara kadar, botun 50 yıllık cesur ve olağanüstü yolculuğunu hatırlatıyor.

Ve Sarı Botun, bir bottan çok daha fazlasını temsil ettiği açıkça görülüyor.

Tom Gould da onu sahiplenen toplulukların seslerini duyurarak bunu filmde çok güzel bir şekilde yakalıyor. Önümüzdeki 50 yıllık süreçte bu botun nasıl geliştiğini ve evrildiğini takip edecek olmak beni heyecanlandırıyor."

Mütevazi, Sağlam Başlangıçlar

Bir marka ve bir ikon olmadan önce Orijinal Timberland® Bot, New England'ın sert iklimine bir yanıt niteliğinde ortaya çıkmıştı.

İnovasyon, işçilik ve sıkı çalışma, markanın bile öngörmediği bir yolculuğun zeminini hazırladı.

Enjeksiyon kalıplama teknolojisi sayesinde işçiler için gerçek anlamda ilk su geçirmez botları üreten Swartz ailesinden, New York'taki ilk satış kanallarına kadar 70'lere de değinen film, Sarı Botun kökenine inerek bize tüm ​​hikayeyi bütünsel olarak anlatıyor.

Dünya Çapında Kabul Görme

1980'lere gelindiğinde, Orijinal Timberland® Bot, asıl amacı olan işçiler için su geçirmez bir çalışma botu olmanın çok ötesine geçerek kendi başına bir kimlik kazandı.

Sarı Botun moda, müzik ve popüler kültür sahnelerindeki küresel genişlemesi ve etkisi onu bir ikon haline getirdi; özellikle New York hip-hop sahnelerinde, İtalyan Paninaro hareketinde, İngiltere'deki rave sahnelerinde ve Japon sokak giyim tarzında küresel çapta benimsendi.

Enerji, Yaygınlaşma, Uzun Ömürlülük ve Çok Daha Ötesi

İkonik Timberland® Botun mirası günümüzde de devam ediyor. Belgeselin son bölümü, Japonya ve Çin'deki yaygınlaşmasına, markaya enerji katan iş birliklerine ve inovasyonlara odaklanarak Timberland'in hikayesinin devam ettiğini herkese kanıtlıyor.

Markanın sürdürülebilirliğe olan bağlılığına dair öne çıkan noktaları, geleceğe yönelik hayal ettiklerini ve hayranlarının yaratıcı ve ilham verici hikayelerine yer veriyor.

Yönetmen Tom Gould, "Genç yaştan beri Timberland'e olan hayranlığım devam ediyor.

Bu nedenle markanın 50'nci yılını kutlayan belgeseli yönetmemi istediklerinde inanamadım, bu gerçekten olağanüstüydü" diyor.

"Benim için en büyük ödül, bu botla kişisel ve duygusal bağa sahip olan muhteşem kültürel ikonların tamamıyla bağlantıya geçebilmek oldu.

Onların benzersiz hikayelerini, Sarı Botun ilk günlerinden günümüze uzanan yolculuğunun içerisine katarak tutarlı bir anlatıya dönüştürerek gösterebilmek, özen gerektiren zorlu bir süreç oldu.

Sonunda ortaya çıkan ise, belgeselin adından da anlaşılabileceği gibi: Bu bir bottan çok daha fazlası”.

Sadece Bir Bot Değil: Bir İkonun Hikayesi belgeselinin Ekim ayında New York, Londra, Milano ve Şanghay'da gösterime girmesinin ardından küresel çapta dijital bir lansman gerçekleştirilecek.

JENERİK
Filmin yönetmenliğini Yeni Zelandalı film yapımcısı Tom Gould üstlendi. Uygulayıcı Yapımcılar Elisabeth Stone ve Klaudia Podsiadlo, Yapımcı ise Francesco Raffo'ydu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:Marjinal Porter Novelli

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE