Pazartesi, 30 Mart 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Markalar İzmir

‘’STONELINE Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması’’ Sonuçlandı

Doğal taş alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan STONELINE firmasının ilkini düzenlediği Stoneline İzmir Marble Fair 2020 Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması, 22 Şubat 2020 tarihinde yapılan Kolokyum ve Ödül Töreni ile sonuçlandı.

‘’STONELINE Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması’’ Sonuçlandı

Yarışmada dereceye giren öğrencilere Kolokyum ardından ödülleri takdim edildi. Stoneline İzmir Marble Fair 2020 Stand Tasarımı Öğrenci YarışmasıKolokyum ve Ödül Töreni 22 Şubat 2020 tarihinde Stonline  firmasının Ayazağa’daki showroomunda gerçekleştirildi.

Stonline Genel Müdürü Mehmet Bayrak’ın açılış konuşmasının ardından Kolokyum’a geçildi. Kolokyum, Jüri Başkanı Doç. Dr. Deniz Dokgöz’ün yaptığı genel değerlendirme ile başladı ve tüm jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle devam etti. Kolokyum ardından öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Yarışmada, ilk üç ödülün yanında beş projeye de Eşdeğer Mansiyon Ödülü verildi. Yarışmaya katılan tüm projeler, 22 Şubat tarihinden itibaren 15 gün süre ile Stoneline Art Gallery’de sergileniyor.

Katılan tüm projelere yarışma kitabında da yer verildi. Kitap, sergi ziyaretçilerine armağan edilmektedir. Kitabın dijital versiyonuna www.stoneline.com.tr adresinden ulaşılabilir.

Yarışma Hakkında:

Yarışmanın konusu; doğal taş alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan Stoneline firmasının Marble İzmir Fuarı’nda ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanması idi.

Yarışma; mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerinin doğal taş alanında yenilikçi fikirler üretmelerini, gelecekte tasarımlarında kullanacakları malzemelerden biri olan doğal taşı tanımalarını, doğal taşa bakış açılarını geliştirerek, yaratıcı genç tasarımcıları teşvik etmeyi amaçlıyor. Gelenekselleştirilmesi düşünülen yarışma ile özgün tasarımların yaratılması için bir platform oluşturulması hedefleniyor.

Yarışma serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlendi. Yarışmaya 43 üniversiteden, 149 öğrenci, 94 proje ile katıldı. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk üç ödülün yanında beş proje de Eşdeğer Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

Yarışma, Yükseköğretim Kurulu’na bağlı (TC ve KKTC’de yer alan) üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve endüstri ürünleri tasarımı lisans programlarında öğrenim gören tüm öğrencilere açık olarak gerçekleşti.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE