Salı, 31 Mart 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Markalar Çanakkale

İtibarı İade Edilen “Tereyağı” Büyüme Trendinde

Sütaş A.Ş. Genel Müdürü Funda Ak, tereyağı pazarı ile ilgili verileri paylaştı.

İtibarı İade Edilen “Tereyağı” Büyüme Trendinde

Dünyada her yıl düzenli olarak büyümeye devam eden tereyağı tüketiminin yılda 10 milyon tonun üzerine çıktığını ifade eden Sütaş A.Ş. Genel Müdürü Ak Türkiye’de yıllık 90 bin tona yakın tereyağı tüketildiğini ifade etti.

Ülkemizde tüketicilerin ambalajlı tereyağını tercih etme oranlarında artış gözlemlendiğini ifade eden Sütaş A.Ş. Genel Müdürü Funda Ak, ambalajlı tereyağı kullanılan her 4 evden birinde Sütaş Tereyağı’nın tüketildiğini vurguladı. Ak, “Yılda yaklaşık 112 milyon paket Sütaş Tereyağı üretiyoruz.

Sütaş Tereyağı, doğallığı ve yüksek besin değerleriyle hem kendine bakanlar, hem de keyfine bakanlar tarafından tercih ediliyor. Sütaş Çiftliği’nin taptaze sütlerinden gelen lezzetiyle, yemeklere, hamur işlerine ve kahvaltılara benzersiz bir tat katıyor. Güven içerisinde, doğal ve sağlıklı beslenmemize katkıda bulunuyor” dedi.

Yapılan araştırmaların Türk mutfağında tereyağının pek çok farklı yemek türünde kullanıldığını gösterdiğini belirten Ak, “İçine girdiği her yemeğin, hatta bir dilim ekmeğin bile lezzetinde inanılmaz farklar yaratan tereyağı, en eski çağlardan beri mutfaklarımızın baş tacı.

Yaptığımız araştırmalarda, Türkiye’de tereyağının sevilerek kullanıldığını görüyoruz. Ülkemizde tereyağı etli yemeklerden sebze yemeklerine kadar farklı yemek türlerinde kullanılıyor.

Yöresel yemeklerde, hamur işlerinde, çorbada, pilavda, dolmada, et ve sebze yemeklerinde ve özellikle de kahvaltıda tereyağının yoğun olarak tercih edildiğini görüyoruz” diye konuştu.

Dünya yıllarca, tereyağının sağlığa faydalarını tartışmıştı. TIME dergisi, kapağına "Tereyağı Yiyin" yazarak yıllardır süre gelen tartışmalara yeni bir boyut getirmiş, yayınlanan makalede tereyağının faydalarına büyük yer verilmiş, tereyağının itibarı iade edilmişti.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE