Cuma, 24 Mayıs 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Markalar

''EVİDEA Evine Değer Katmak İsteyenlerin Markasıdır''

Perakende sektöründe farklı tasarımlardaki ev mobilyaları ve dekorasyon ürünleriyle farkını ortaya koyan Evidea, öncü ve güçlü e-ticaret kimliği ile de adından sıkça söz ettiriyor. Evidea Genel Müdürü Kazım Mavuş ile gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşide, Kazım Mavuş AVMtrend.com okuyucuları için tüm soruları yanıtladı.

''EVİDEA Evine Değer Katmak İsteyenlerin Markasıdır''

- Kazım Bey öncelikle Evidea markanızdan biraz bahseder misiniz?

İki genç girişimci tarafından 2008 yılında kurulan Evidea, 2011’de aldığı yatırım sonrasında kısa sürede ev ürünleri dikeyindeki en büyük e-ticaret sitelerinden biri haline gelmiştir.

2019 yılında değişen ortaklık yapısı ile Evidea, güçlü e-ticaret kimliğine ek olarak perakende mağaza zinciri ile de müşterileriyle buluşma kararı alarak bir mağazalaşma süreci başlattı.

Evidea; evi için alışveriş yapmak ve evine değer katmak isteyenlere; kaliteli, trend ve kurulumu ustalık gerektirmeyen ürünleri makul fiyatlarla sunan, müşteri deneyimine önem veren, bulunduğu pazarı takip eden, yeni trendlere öncülük edip ilham veren bir e-ticaret sitesi ve mağazalar zinciridir.

Ferah mağazalarında ve evidea.com’da tüketicilere keyifli bir ev alışverişi deneyimi yaşatan Evidea’nın ürün yelpazesi, pazardaki trendlere ve müşterilerin alışveriş tercihlerine göre belirleniyor.

Sloganı “Burada her şey evim için” olan Evidea, farklı gelir seviyelerinden geniş bir müşteri grubuna hitap ediyor.

- Bize, Evidea’nın mağazalaşma stratejisi hakkında bilgi verir misiniz?

Hedefimiz başta büyük şehirler olmak üzere bulunduğumuz il sayısını hızla artırmak. 

Evidea olarak mağazacılıktaki tecrübe ve deneyimimiz oldukça fazla. Pandemi sürecinde devam ettirdiğimiz mağazalaşma aktivitelerimizle hızlı büyüdüğümüzü söyleyebilirim. 2021 yılını 30 mağaza ile kapattık.

İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, Konya, Muğla, İzmir, Ankara, Eskişehir, Sakarya, Bolu, Yalova, Isparta ve Çorum’da bulunan mağazalarımızla, müşterilerimize, evleri ile ilgili birçok ihtiyaçlarını tek çatı altında karşıladıkları keyifli bir ev alışverişi deneyimi vaat ediyoruz.

- Markanızın şu anda kaç mağazası var ve hedeflenen mağaza sayısı nedir?

Şu anda Türkiye genelinde 15 ilde 33 mağazaya ulaşmış bulunuyoruz. 2022 yılı sonuna kadar en az 40 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz.

Yeni açılacak mağazalarımızın da katkısıyla bir önceki yıla göre %165 büyümeyi planlıyoruz. Bu doğrultuda da ekibimizi genişletmeye devam edeceğiz. 2025 yılı sonuna kadar Türkiye’de 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz.

- Mağaza seçimi ve konseptlerini belirlerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Müşterilerimize keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatmayı çok önemsiyoruz. Evidea’nın mağaza konsepti hazırlanırken mimarlarımızın dünya trendlerini incelediğini ve özellikle Avrupa’daki güçlü mağazaların konseptlerini inceleyip ilham aldığını söyleyebilirim.

Evidea’nın kurumsal renkleri ile hazırlanmış sıcak, keyifli ve ferah bir mağaza konseptimiz var.

Yaklaşık 1.5 m2 büyüklüğündeki mağazalarımızda, tüketicilerimizin dekoratif fikirler bulup ilham aldığı ve burada gezerken keyif aldıkları ve değerli hissettikleri bir ev alışverişi deneyimi sunuyoruz. Tüm mağazalarımızda aynı konsepti ve aynı deneyimi sunmaktayız.

Ayrıca çok markalı geniş ürün gamımızla, geniş bir tüketici grubuna hitap ediyoruz. 8 ana kategoride binlerce kaliteli ürünü tek çatı altında sunarak müşterilerimize ferah ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatıyoruz.

- E-Ticaretiniz devam ederken, mağazalar zincirinize yeni lokasyonlar ekliyorsunuz. Öncelikle hedeflediğiniz bölgeler nerelerdir?

Başta büyük şehirler olmak üzere bulunduğumuz il sayısını hızla artırmak istiyoruz. 2025 yılı sonuna kadar Türkiye’de 100 mağazaya ulaşma hedefimiz var ve yatırımlarımızı bu hedef doğrultusunda sürdürüyoruz.

Bu yıl Akdeniz ve Güneydoğu bölgelerimizde ilk mağazalarımızı açacağız. 2025 yılı sonuna kadar Evidea’nın Türkiye’nin 7 bölgesinde etkin, yaygın bir mağaza ağına sahip
olacağını öngörüyoruz.

- İkinci çeyreğini geride bıraktığımız 2022 için, yıl sonu hedefleriniz nelerdir?

Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Aydın Söke mağazalarımızın açılış süreçleri devam ediyor. 2022 yılı sonuna kadar en az 40 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz.

Yeni açılacak mağazalarımızın da katkısıyla bir önceki yıla göre %165 büyümeyi planlıyoruz.

2022 yılında yeni mağaza açılışlarımız devam ederken diğer yandan e-ticaret alanındaki büyümemizi de sürdüreceğiz.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE