Pazartesi, 30 Mart 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Markalar Antalya

Dış Pazarda Yüzde 50 Büyümeyi Hedefliyor

Bambi Yatak, 2020 yılında ihracat yaptığı ülke sayısını 20’den 30’a çıkararak dış pazarda yüzde 50 büyümeyi planlıyor.

Dış Pazarda Yüzde 50 Büyümeyi Hedefliyor

Her yıl yaklaşık 4 milyon adet satış rakamıyla bugün 1,2 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaşan Bambi Yatak, 2019 yılını hedeflerine uygun bir şekilde kapattı. 2019 yılında 25 milyon TL’lik bir yatırımla üretim tesisini +30.000 metrekare büyüten Bambi Yatak, günlük 800 adet yatak, 600 parça baza-başlık üretiyor.

Bambi, mevcut dış pazar payını önümüzdeki üç yıllık süreçte ileri düzeylere taşıyarak 15 milyon dolar seviyelerine çıkarmayı ve dış pazarda yüzde 50 büyümeyi hedefliyor.

Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen ihracat faaliyetlerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Bambi Yatak olarak hem müşteri portföyü hem de üretim hattını geliştiren, inovasyona ve gelişime önem veren bir firmayız. Ar-ge yatırımlarımızın sektörün en önemli oyuncularından bir olmamızdaki katkısı çok büyük.

Öte yandan, son dönem dünya ekonomik konjonktürünün ülkemiz ekonomisi üzerindeki etkileri tartışılmaz. Ülke olarak ihracatın gücünü ve faydasını göreceğimiz kritik zamanları yaşıyoruz.

İhracata olan enerjimizi daha da artırmanın gerekliliğinin farkındayız. Bambi Yatak olarak yurt içi ve yurt dışında toplam 600 bayimiz var. Almanya, Hollanda, Romanya, Avusturya, Avustralya, Polonya, Belçika, Azerbaycan, Irak, Lübnan, Libya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Bahreyn, Ürdün ve Filistin yurt dışında faaliyet gösterdiğimiz bazı ülkeler.

2019 yılında ihracatımızı yüzde 40 oranında artırma hedefimiz vardı. Bu hedefimizi gerçekleştirdik. Her yıl ihracat rakamlarımızı bir önceki yıla oranla minimum yüzde 40 artırarak dış pazarda var olmayı sürdüreceğiz.

An itibariyle 3 kıtada 20 ülkede 90 farklı noktada bulunuyoruz. 2020 yılsonuna kadar ülke sayısını 30’a çıkarmayı planlarken önümüzdeki 3 yıllık süreçte dış pazarda 15 milyon dolar seviyelerine ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE