Çarşamba, 28 Ekim 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Markalar İstanbul

Cem Hakko: İndirimler Belirli Kurallar Çerçevesinde Düzenlenmeli

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) tarafından İHKİB’in desteği ile düzenlenen 13. İstanbul Moda Konferansı’nda konuşan Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin markalara kapsamlı bir dönüşümü başlatmak adına büyük fırsat sunduğunu bildirdi.

Cem Hakko: İndirimler Belirli Kurallar Çerçevesinde Düzenlenmeli

Vakko olarak yerli tedarikçilerle çalışmak istediklerini, ülke sınırları içinde her türlü kaliteye uluşabildiklerini anlatan Cem Hakko, “Bunu sadece biz değil tüm dünya biliyor.

Şimdi ekonomiyi ülke içinde döndürmek her zamankinden daha değerli. Birlik ve beraberlik içinde sektördeki bir dizi değişimi başlatmamız gerektiğine inanıyorum” dedi. Bunlardan ilkinin ve en önemlisinin indirim zamanlarının düzenlenmesi olduğunu vurgulayan Hakko, şunları söyledi:

“Ara ve ana sezon indirimlerinin dışında tüketici nezdinde artık hiçbir inandırıcılığı kalmayan, her geçen gün anlamını yitiren indirim kampanyaları neredeyse indirim dışı satış yapmaya hiç imkan vermiyor.

Pandemi ile değişen tüketici alışkanlıkları bize gerçekten güven duyabilecekleri markalar bulmak istediklerini gösterdi. Az ve öz alışveriş yapan tüketici, bir ürünü ilk satış fiyatından almaya hazır.

İndirim dönemleri elbette tüketici ile buluşulan özel zamanlar. Ancak bu zamanları hakkıyla ve samimi bir şekilde belirlemenin ve indirimleri belirli kurallar çerçevesinde düzenlemenin hepimiz adına çok önemli olduğuna inanıyorum.”

Cem Hakko bir diğer önemli konunun ise AVM’lerin açılış ve kapanış saatleri olduğunu belirterek, “Bu saatlerin tüketici alışkanlıkları ve araştırma sonuçlarından veriler alınarak yeniden belirlenmesi herkes için yararlı olacaktır.

Bu tür bir revizyon iş gücü anlamında da markalarımıza büyük fayda sağlayacaktır” dedi.

Bölge: Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE