Çarşamba, 26 Şubat 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Hizmet & Tedarik İstanbul

Dekorasyonda Yeşilin Önemi

PİKA Yapay Bitki ve Dekorasyon yöneticilerinden Nihan Sakınmaz ile iç ve dış mekan dekorasyonlarında yapay bitki kullanımı ile ilgili konuştuk. Detaylar haberimizin devamında ...

Dekorasyonda Yeşilin Önemi

T.C. Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olan Nihan Sakınmaz, sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, ''Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi'',  “Perakende Yönetimi” ve “Müşteri İlişkileri Yönetimi” alanlarında eğitimine devam etti. 

Profesyonel olarak çalışma hayatına Kozmetik ve İlaç sektöründe, satın alma, muhasebe, satış pazarlama bölümlerinde çalışarak başlayan Sakınmaz, 2016 yılından bu yana PİKA Yapay Bitki ve Dekorasyon firmasında, iş hayatını yönetici olarak sürdürüyor. 

Şirketiniz ne zaman kuruldu ve bize markanız ile ilgili biraz bilgi verebilir misiniz ?

Biz PİKA Yapay Bitki ve Dekorasyon olarak , iç ve dış mekan dekoratif süs bitkileri ağaç, dikey bahçe ve yapay peyzaj hizmeti vermekteyiz. Yaklaşık 25 yıldır bu sektörün içinde bulunmaktayız.

Son 5 yıldır yapay bitki taleplerinin yoğunlaşması ve canlı bitki bakımlarında yaşanan bakım güçlükleri gibi  bazı olumsuzluklardan dolayı, yapay bitki sektörüne yönelip 1. kalitede gerçeğe en yakın ürünlerle Yapay Bitki kullanımı ve dekorasyonu ile ilgili olarak her türlü hizmeti veriyoruz.

Yapay ağaç, yapay dikey bahçe, sarmaşık, saksı bitkileri, bambu gibi daha bir çok ürün çeşidimiz mevcut.Ürünlerimizi kullanım alanına göre konumlandırarak mekana zarif bir görünüm sağlıyoruz.

Yeşil renk sizde nasıl bir duygu uyandırıyor ? Yeşilin hayatımızdaki yeri sizce nedir ?

Bence yeşil huzurun ve dinginliğin rengi ayrıca dekorasyonun olmazsa olmazlarından, doğru kullanıldığında ortama inanılmaz bir enerji veriyor. Canlı çiçek sektöründe gelişen yapay çiçek ithalatı ile uygulamalarımızda dekoratif güzelliğinin yanı sıra sanatsal başarımızla da büyük beğeni topluyoruz.

Çiçek, yaprak, dal ve ağaç motiflerinin birebir gerçekçi yansımaları ve doğadan ilham alan etkileyici renkleri, keyifli duygular hissetmenizi sağlıyor. Küçük dokunuşlar, yaşam alanlarına inanılmaz değer katıyor ve çok farklı bir ambians sağlıyor.

Yapay dikey bahçelerimiz mekanlara değer katmakla birlikte markaları ön plana çıkartırken buna ilave olarak  bazı mekanlarda fotoğraf köşesi veya reklam alanları olarak kullanılabiliyor ve büyük beğeni topluyor.

Uygulamalarınız daha çok hangi sektörler tarafından tercih ediliyor anlatabilir misiniz ?

Çiçeğin ve yeşilin yer almadığı bir alan düşünemiyorum ve yaşamın bir parçası olarak görüyorum. Bu yüzden dekorasyon yönünde sektör gözetmeksizin tüm sektörlere hizmet veriyor ve ağırlıklı olarak restoranlar cafeler iş merkezleri, ofisler ve alışveriş merkezleri ile çalışıyoruz. İç ve dış mekan alanlarında etkin uygulamalarımız oluyor.

Proje uygulamarında daha çok iç mimar, proje yöneticileri, inşaat şantiye şefleri, teknik ofis şefleri ve satınalma departmanlarıyla iş birliği içerisindeyiz.

Yapay ağaç ve bitki kullanım avantajları nelerdir biraz bahseder misiniz ?

Sizinde bildiğiniz gibi klima ortamları ve kapalı hava sahalarında canlı bitki yetiştirmek oldukça güç. Bu sebeple gerçek gövde üzerine kullandığımız 1. kalitede yapraklar hem görünüm  hem de ekonomik olarak müşterilerimiz tarafından oldukça ön planda tutuluyor ve kendilerine büyük avantaj sağlıyor.

Son olarak bize neler söylemek istersiniz?

Çok keyifli bir söyleşi oldu, PİKA Yapay Bitki ve Dekorasyon olarak size teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

 

AVMtrend Haber

Ropörtaj: Türkan ÜLDES

 

 

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE