Perşembe, 28 Ekim 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem İstanbul

Yılın Marka Danışmanından “ Kendinin Kahramanı Ol “ Tavsiyeleri

İnsan nasıl oluyor da kendinin kahramanı oluyor ?

Yılın Marka Danışmanından “ Kendinin Kahramanı Ol “ Tavsiyeleri

Hep masal kahramanlarıyla büyütülüyoruz. Kimse büyürken kendinin kahramanı olacağını benimseyerek büyümedi. Çünkü herkesin bir kahramanı vardı zaten… Fakat büyüdükçe anlıyoruz ki aslında tek kahraman kendimiziz.

Marka Danışmanı Roberto Murat Özdemir, çıkacak olan Kendinin Kahramanı Ol isimli değerli kitabı hakkında haberimizde tavsiyelerini bizlerle paylaştı.

Tüm insanların ortak noktası vardır. Bu da hep bir kurtarıcıya ihtiyac duymak. İnsan düştüğü zaman, huzursuz anlarında, umutsuz zamanlarında hep bir mucize hep bir kahraman diler çünkü buna ihtiyacı vardır.

Ama en çıkmazda olduğumuz zamanlarımızda bile o kahraman kendimiz olabiliriz. Asıl başarı budur, kendinin kahramanı olabilmek…

Unutmayalım ki kalbimizden, ruhumuzdan, benliğimizden büyük ve güçlü kahraman yoktur. Sadece bunu ortaya çıkarmak, başarmak gerekir. 

Bunu başarabilmek için en büyük ve önemli kural kendine liderlik etmek. Çünkü kendinize liderlik edemediğiniz sürece özünüzdeki benliğinize ve kahramana ulaşamazsınız.

Kendinize liderlik ederken vazgeçmemek çok önemli. Büyüdüğümüz, zor zamanlarımızda ihtiyaç duyduğumuz kahramanlar mücadelelerinde asla vazgeçmiyor.

Özetlemek gerekirse başarıya ulaşmak için hep sorunlar varolacak. Önemli olan bu sorunlarla mücadele edip güçlü kimliğimizi ortaya koymak. Tüm bunlardan sonra kendinin kahramanı olmak daha da kolay. Çıkacak olan kitabın özeti bu aslında… Kitabı heyecanla bekliyoruz.

Roberto Murat Özdemir Hakkında:

1978 İspanya doğrumlu. Uludağ üniversitesi İktisat fakültesi, Barcelona Üniversitesi Sermaye Piyasaları yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına HSBC'de başladı ve çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptı.

2 kitap yazarıdır. Bir çok kurum ve genel katılımcılara eğitim, danışmanlık, mentorlük vermiştir. 3 ödülü bulunmaktadır.  2015 yılından itibaren eğitim, danışman, yazar ve konuşmacı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 
 

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE