Cumartesi, 20 Nisan 2024
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem Batman

LÖSEV'in Karşılıksız İhtiyaç Çekleri Kanser Hastalarına Merhem Oluyor

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, geleneksel olarak her yıl Ramazan Bayramı öncesinde Lösemi ve kanser mücadelesi veren çocuklara kanser hastalarına yönelik ihtiyaçları oranında ‘Karşılıksız Özel İhtiyaç Kredisi’ ile destek oluyor.

LÖSEV'in Karşılıksız İhtiyaç Çekleri Kanser Hastalarına Merhem Oluyor

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı “Önce Çocuklar İyileşsin” çağrısıyla ramazan ayı boyunca erzak kolilerini hastalarına ulaştırırken fitre, fidye ve zekat bağışlarıyla lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkin hastaların tedavi masraflarını ve sosyal ihtiyaçlarını karşılıyor.

Aylık düzenli nakdi desteklere ek olarak, bayram öncesi yüzlerce aileye 50 ile 30 TL arasındaki “Karşılıksız Özel İhtiyaç Kredisi” çekleri iletildi.

Türkiye genelinde başlatılan karşılıksız özel ihtiyaç kredisi desteği Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Bartın, Batman, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Van, Zonguldak illerinde lösemi ve kanser ile mücadele eden ailelere ulaştırıldı.

Ramazan boyunca LÖSEV’e kayıtlı binlerce aileye de “Sağlık-Eğitim Bursu” ve “Aile Destek Bursu” ihtiyaçları doğrultusunda iletilecek.

“Sizlerin Sayesinde Yalnız Hissetmiyoruz”

LÖSEV tarafından 50 TL yardım yapılan 5 yaşındaki Sıla Efrin Önay’ın annesi Duygu Önay yaşadıkları süreci şöyle anlattı;

“2022 yılında Sıla’ya (ALL) lösemi tanısı kondu. Antalya Eğitim Araştırma hastanesinde tedavi görürken, hastane ziyaretleri sırasında LÖSEV’de görev alan Sosyal Hizmetler çalışanlarının bizi de ziyaret etmeleriyle LÖSEV ile tanıştık.

Sıla’nın tedavisinin başından beri hep yanımızda olduğunuz ve kayıtlı hastalarınıza elinizden gelenin hep en iyisini yapmaya çalıştığınız için sizlere olan inancımız tamdı ve yine yanımızda olacağınızı biliyorduk ama bu kadar büyük bir yardımın olacağını beklemiyorduk.

Hem şaşkın hem de çok mutluyuz. LÖSEV'e ve tüm bağışçılara çok teşekkür ederiz. Her zaman ve her durumda yanımızda
olduğunuzu biliyoruz ve sizlerin sayesinde yalnız hissetmiyoruz"

Hastane Odasında Bayram Ziyaretleri

LÖSEV’in kayıtlı hastalarına destekleri bunlarla sınırlı kalmıyor. LÖSEV, LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’nde tedavisi devam eden Lösemi ve Kanser hastası Çocuklar ve refakatçi annelerine bayramlıklar iletiyor, buruk bir bayram sevinci yaşamamaları için hastanelerde hem ziyaret edip bayramlaşıyor hem de hediye ve sürprizleriyle zorlu tedavi sürecinde moral veriyor.

Hastalarının evlerinde beyaz eşya ve mobilya ihtiyaçları belirlenerek, söz konusu eksiklikler gideriliyor.

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE