Salı, 02 Haziran 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Gündem İstanbul

Dünya Gıda Günü’nde Açlığa Dikkat Çeken Etkinlik

Ajinomoto, 16 Ekim Dünya Gıda Günü'nün bu yılki teması olan "Sıfır Açlık" konusuna dikkat çekmek amacıyla Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile birlikte evsizlere çorba dağıttı.

Dünya Gıda Günü’nde Açlığa Dikkat Çeken Etkinlik

üm dünyada Ar-Ge gücü ve inovasyon teknolojileri ile gıda kaynaklarının sürdürülebilirliği, küresel açlık ve dengeli beslenme sorunlarına çözüm bulmaya odaklananan Ajinomoto, Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ile de işbirliğine imza attı.

Etkinlikte konuşan Ajinomoto Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Hülya Gündoğan Uçarlar, "İki yıldan bu yana her yıl 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde Çorbada Tuzun Olsun Derneği'yle çorba dağıtımında yer alıyoruz.

Şirket CEO’muz Sinan Altun, Japon yönetim kurulu üyelerimiz ve İstanbul ofisimizdeki çalışanlarımızla gönüllü çorba dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Şubat 2019’dan bu yana ayrıca derneğin çorba ihtiyacını Bizim Mutfak çorbalarımızla karşılıyoruz" dedi.

Türkiye'de evsizlik sorunu ile mücadele ederek günde en az 150 evsize ulaşan ve evsiz bireylerin topluma geri kazandırılması kapsamında aralıksız faaliyet yürüten Çorbada Tuzun Olsun Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Türker, “Toplumumuzun küskünleri ve dargınları olan evsizlerin gıdaya adil bir şekilde ulaşabilmesi çok önemli.

Kendi yiyebileceğimiz kalitede ve hijyende gıdanın tüm dezavantajlı bireylere ulaşabilmesi en temel ahlaki empati. Buna aracı olurken bizler aslında gıdayı bir iletişim aracı olarak kullanarak toplumdan küskünlükle kendini soyutlayan evsizlerle iletişim kuruyoruz. Çorba, temel insani yardımlar çok güçlü bir iletişim aracı oluyor.

Onlarla kurduğumuz iletişim ile topluma katılmaları ve topluma geri kazandırılabilmeleri konusunda programlara dahil ediyoruz. Sistem içerisinde çözülemeyen, toplumun en dramatik hikâyelerini değiştirebilmelerine ortak oluyoruz" dedi.

İsrafla mücadele için TİDER'e gıda bağışı

TİDER Yönetim Kurulu Başkanı Hande Tibuk en büyük bağışçılarından biri olduğunu belirttiği Ajinomoto’yla işbirliklerini ise, “2019 Ocak ayında başlayan işbirliğimiz sonucunda bugüne kadar 50.407 kg ürünü israftan kurtararak, yoksul ailelerle paylaştık." sözleriyle değerlendirdi.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE