Cumartesi, 04 Temmuz 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Ekonomi & Finans Ankara

“Yeni Yasaların Tüm Tarafları Mutlu Edeceğine İnanıyoruz”

Türkiye Perakendeciler Federasyonu'nun (TPF) Ekim ayı sektör değerlendirme ve yönetim kurulu toplantısı Ankara'da gerçekleşti.

“Yeni Yasaların Tüm Tarafları Mutlu Edeceğine İnanıyoruz”

Ankara PERDER üyeleri ve TPF Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda sektörün 10 aylık performansı değerlendirildi. Yerel zincirlerin yöneticileri, TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün'ün katılımıyla Gelir İdaresi Başkanlığı ve Ankara Ticaret Odası’nı (ATO) ziyaret etti.

Bölgesel ziyaretler devam ediyor

TPF Yönetim Kurulu Üyeleri ve PERDER Başkanları iki günlük program kapsamında Ankara’da ziyaretlerde de bulundu. Gelir İdaresi Grup Başkanı Mesut Uçak’ı ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran'ı makamında ziyaret eden TPF üyeleri, Türkiye genelinde yürütülen çalışmalar, Ankara'daki yerel zincirlerin konumu, hedefleri ve sektörün gündeminde yer alan yeni Perakende ve Hal Yasaları ile ilgili görüşlerini paylaştı.

“Yeni yasaların tüm tarafları mutlu edeceğine inanıyoruz”

Sektörde yaşanan rekabetin yanı sıra ekonomik koşullara rağmen yerel zincirlerin bulunduğu bölgelerde yatırıma devam ettiğini kaydeden TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün; "TPF çatısı altında güçlerini birleştiren yerel zincirlerin tek bir amacı var. Daha fazla kardeşimize iş ortamı yaratmak, üreticilerine, sektörüne, tüketicisine, ülkesine daha fazla fayda sağlamak.

Tek yürek halinde yürüttüğümüz çalışmalarla TPF bugün 4 bine yakın satış noktasında hizmet veriyor, 70 bine yakın personele istihdam sağlıyoruz.

Koşullar net bir şekilde çizilmediği için son yıllarda hızla artan market açılışları, indirim marketlerinin yapıcı olmayan rekabet yaklaşımı; yerel market işletmecilerine, üreticiye, ülke ekonomisine, kısacası tüm taraflara zarar veriyor.

Mevcut Perakende ve Hal Yasası’ndaki eksik ayaklarla ilgili önerilerimizi sunduk. Bakanlıklarımızın uzun süredir gündeminde olan yeni Perakende ve Hal Yasası’nın tüm tarafları mutlu edeceğine inanıyoruz" dedi.

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE