Salı, 31 Mart 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Ekonomi & Finans Gümüşhane

E-Ticarette Kadın Gücü İlham Verdi

Amazon.com.tr tarafından düzenlenen ‘E-Ticarette Kadın Girişimciliği’ paneli kadın satıcıların gerçek başarı hikayelerini görünür kılarak girişimci adayı kadınlara ilham oldu.

E-Ticarette Kadın Gücü İlham Verdi

Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenen, profesyoneller, iş kadınları, sanatçılar, sporcular, topluluk önderleri ve akademisyenleri bir araya getiren Boğaziçi Kadın Liderler Zirvesi’nin üçüncüsü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleştirildi.

Bu yılki teması “FUTURE” olan zirve farklı sektörlerde çalışan kadın liderlerin yanı sıra işini e-ticaretle büyütmüş, dijital ekonomiyle iş gücüne dahil olmuş kadın satıcıları da ağırladı.

Amazon.com.tr tarafından organize edilen ‘E-Ticarette Kadın Girişimciliği’ paneli Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker moderatörlüğünde, Amazon.com.tr Kıdemli Kategori Müdürü Dilek Bibioğlu ve kadın satıcıların katılımıyla gerçekleştirildi.

Beyoğlu’nun eski kitabevlerinden biri olan Homer Kitabevi’nin sahibi Ayşen Boylu e-ticaret yolculuğunu şöyle açıklıyor: “E-ticaret, İstanbul özelinden çıkıp Türkiye’deki tüm okurlarla tanışmaktı.

Kitabevini açtığımda ilk hedefim İngilizce yayınlar üzerine bir koleksiyon oluşturmak ve benim gibi istediği kitabı bulmakta sıkıntı yaşayan okurlara kitapları ulaştırabilmekti.

E-ticaret sayesinde bu yayınları tüm Türkiye’ye ulaştırabiliyorum, bu çok önemli bir güç” dedi. Ticaretin baba mesleği olduğundan söz eden Nükhet Karabacak Özkuvancı ise, SizinReyon mağazasıyla Amazon.com.tr’de ev aletleri kategorisinde satış yapıyor, e-ticaretin satışlarına çok ciddi ivmeler getirdiğinden şöyle bahsediyor:

“Sektör dijitalleşirken çağı yakalamamak, çağın gerisinde kalmak olmazdı. E-ticaret satışlara çok ciddi ivme getirdi, şu anda toplam satışlarımızın yüzde 50’sinden fazlası e-ticaretten geliyor”.

Uğurlu Alışveriş isimli mağazasıyla Amazon.com.tr’de ev aletlerinden elektroniğe çeşitli ev ürünleri satan Ecem Yaltır, 10 yıllık ev hanımlığının ardından dijital ekonomiye adım atmasıyla ilgili olarak: “Ev hanımlarının ekonomiye dahil olmasını çok önemsiyorum.

Kendi evimden tek başıma giriştiğim bu iş bugün ev hanesine katkı sağladığım gerçek bir işe dönüştü. Her kadın bunu yapabilir, kendinize güvenin yeter” dedi. LilaDükkan isimli mağazasıyla 2018 yılında Amazon.com.tr ailesine katılan Müjde Aybars Koyluç ise: “E-ticaretten sonra Amazon.com.tr ile Avrupa’ya açıldım.

. İlk ürünümü İngiltere’ye sattım, 1000 adetlik bir puzzle’dı. E-ticaret bana bambaşka kapılar açtı, işimi büyüttü” dedi.

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE