Salı, 11 Ağustos 2020
.
.
chevron_left chevron_right
Ev&Yapı Marketleri İstanbul

Pati Dostu Renkli Yuvalar

Tekzen, sahipsiz sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşaması için bu yıl da sokakları Tekzen çalışanlarının boyadığı kulübelerle renklendirdi. Evi sokaklar olan ve zor şartlarda yaşayan patili dostlarını rengârenk yuvalarıyla buluşturdu.

Pati Dostu Renkli Yuvalar

Tekzen, Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde sokaklarda yaşayan tüm sokak hayvanlarına gönülden bir hediye vererek, sadece evleri değil evi sokaklar olan tüm patili dostlarının hayatlarını da güzelleştiriyor. Tekzen bu yıl da dâhil olmak üzere ‘Pati Dostu Evler’ projesi kapsamında belediyenin tahsis etmiş olduğu 97 noktaya 250 kulübe bağışladı.

Tekzen Pazarlama Müdürü Mehmet Cem Kızılkaya, ” Zor şartlarda sokakta yaşayan ve sahiplenilmeyen sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için Tekzen olarak ‘Pati Dostu Evler’ projesini hayata geçirdik.

Bu projeyle amacımız evi sokaklar olan patili dostlarımıza güvenli bir yaşam alanı sunmak ve toplum bilincinin artmasını sağlamaktı. Projemiz kapsamında çalışma arkadaşlarımızın rengârenk boyayarak tasarladığı kulübeler patili dostlarımız için sıcak ve renkli yuvalara dönüştü.

Bu süreçte İstanbul’daki ilçe belediyelerinin ilgili birimleriyle görüşmeler gerçekleştirdik. Beyoğlu, Büyükçekmece, Çekmeköy, Kadıköy, Sarıyer ve Şişli Belediyeleri’nin önerilerini dikkate alarak kulübeye ihtiyacı olan semtlerdeki sokak hayvanlarının 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’ne kadar yuvalarına kavuşmalarını sağladık.

Belediyelerin bizlere tahsis ettiği park ve sokaklara rengarenk kedi ve köpek kulübelerimizi yerleştirdik. Tekzen bu ülkeden kazandığını yine bu ülkeye geri döndürmeyi, değer zincirini yaygınlaştırmayı benimsemiş köklü bir kurum.

Bizim çapımızdaki işletmelerin hem gizli olarak, hem de (emsal olması açısından) açık olarak sosyal sorumluluk görevlerini yerine getirmesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sokak hayvanları için gönülden yaptığımız ‘Pati Dostu Evleri’ her sene daha da artan bir kararlılıkla yaygınlaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE