Salı, 20 Ağustos 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Dernekler İstanbul

Yola Yenal Gökyıldırım’la Devam Ediyor

Başkanlığını Yenal Gökyıldırım’ın devam ettireceği KMD’de sektörün önde gelen isimleri yeni Yönetim Kurulu’nda yerlerini aldı.

Yola Yenal Gökyıldırım’la Devam Ediyor

Organize perakende sektörünün önemli oyuncularını temsil eden Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD)’nin Genel Kurul toplantısı 13 Şubat Çarşamba günü yapıldı.

Sektörün öncü isimleri yeni dönem Yönetim Kurulu’nda yerlerini alırken, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım’ın devam ettirmesine karar verildi.

KMD’nin 2019 plan ve programlarının da görüşüldüğüGenel Kurul toplantısında, verimliliğe vurgu yapan Yenal Gökyıldırım, “Ülkemiz, perakende için halen büyük fırsatlar barındıran bir yapıya sahip.

2019’da verimliliğe her zamankinden daha fazla önem verip sektörümüzü, şirketlerimizi güçlendirmeye; müşteri ve iş ortaklarımıza fayda yaratmaya devam edeceğiz.

Ve tabii ki aynı zamanda da geleceğe yatırıma devam edeceğiz. KMD olarak sahiplendiğimiz ana konulardan biri olan “teknolojiye yatırım” 2019’da da odağımızda olacak ve hem verimlilik hem de yarattığımız faydalara artı değerler katacak.” dedi.

Perakende sektörünü ilgilendiren mevzuatın son dönemde oldukça ağırlaştığını ve operasyonların etkilendiğini belirten Gökyıldırım, “Yeni dönemde kanun yapıcılarımızla daha yakın temas halinde bulunarak hem ülkemizin ve tüketici refahımızın gelişimi, hem de sektörümüzün önünü açabilecek düzenlemeler için çalışacağız. Hükümetimizle ve ilgili Bakanlıklarımızla hali hazırda süren yapıcı işbirliklerimiz artarak sürecek.” dedi.

KMD’nin yenilikçi faaliyetlerinin ve etkinliklerinin de hızla süreceğini belirten Gökyıldırım, Sürdürülebilirlik Sempozyumu’nu Haziran, Perakende Teknolojileri Konferansı’nı Ekim ayında gerçekleştireceklerini söyledi.

KMD Genel Kurul toplantısında belirlenen dernek Yönetim ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyeleri ise aşağıdaki şekilde belirlendi.

KMD Hakkında:

2012 yılında kurulan Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), gıda ve hazır giyim kategorileri dışında kalan tüm modern perakende sektörünün temsilcisi konumuyla perakende sektörünün en güçlü derneklerinden birisi.

Bu geniş kapsamda; mobilya, ev geliştirme, teknoloji, kişisel bakım, kozmetik, aksesuar, hobi, kırtasiye, sinema ve eğlence gibi çok çeşitli kategorilerde faaliyet gösteren, öncü perakende firmaları ve sektöre hizmet veren çözüm ortakları KMD’nin üyeleri arasında yer alıyor.

KMD üyeleri Türkiye çapında yaklaşık 6 bin satış noktasında 165 bin kişiye istihdam sağlarken, toplam ciroları 82,5 milyar TL seviyesine ulaşıyor.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE