Pazar, 15 Aralık 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Dernekler Antalya

KONYSİAD’ın Konuğu Konyaaltı Bld. Bşk. Semih Esen Oldu

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD), bir otelde kahvaltılı toplantı düzenledi. Toplantının konuşmacı konuğu Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen oldu. Esen, “Ben bir toplumun, gelişmiş bir toplum olmasının ilk dinamiğinin siyaset olduğuna inanmayanlardanım” dedi

KONYSİAD’ın Konuğu Konyaaltı Bld. Bşk. Semih Esen Oldu

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD), Olağan Toplantısında Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'i ağırladı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in yanısıra ; Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Kıdemli Albay Ömer Erselcan, Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Şevket Korkut da toplantıya teşrif ettiler.

  KONYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Kaplan açılış konuşmasına  Alanyaspor oyuncularının geçirdiği elim  trafik kazasından duyduğu üzüntüyü dile getirip, hayatını kaybeden sporcumuza başsağlığı dileğiyle başladı.

Konuşmasında Esen’e başkanlık sürecinin hayırlı ve başarılı olmasını dileyip, " Konyaaltı’nda yapacağınız projeleriniz konusunda ne kadar sabırsız olduğunuzu biliyoruz, bizler söz sırası geldikçe düşüncelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz ve bunun için en iyi platform Kent Konseyindeki çalışmalarımız olacaktır." dedi.

Başkan İlhami Kaplan, insanın yaşadığı  yerle duygusal ve kültürel etkileşimine dem vurarak, " Antalya’mız ve özellikle bölgemiz Konyaaltı sadece  duygularımız için ayrıcalıklı bir yer değil, bilincimizin ve kişiliğimizin biçimlendiği yerdir de. Bu düşünceyle şehrin bir parçasını yönetmenin ne kadar önemli ve değerli olduğunu yadsımak mümkün değildir. " diyerek sözlerine devam etti.

Bölgedeki trafik, otopark, tabela kirliliği gibi sorunların yanı sıra görme engelli vatandaşlarımız için hazırlanan yolların iyileştirilmesi üzerine de görüşler bildirildi.

" Konyaaltı’nda faaliyet veren bir dernek olarak amacımız aynı; yaşamlarımızı huzurla sürdüreceğimiz ve gelecek nesle bırakabileceğimiz güzel, keyifle yaşanır, güvenli bir kent oluşturmak." diyerek konuşmasını sonlandıran Kaplan  sözü  Semih Esen'e bıraktı.

Ancak öncesinde Derneğe yeni katılan üye Ömer Çam ( O.C. Mim. Müh. İnş. Ltd. Şti.) giriş belgesini Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten'in elinden aldı.

 “SİYASET OLDUĞUNA İNANMAYANLARDANIM”

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Birkaç ay önce buraya Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir adayı olarak çağırılmıştım ve bence de çok güzel bir toplantı olmuştu. O zamanki buluşmamızda birçok şeyden bahsetmiştim. Temelde konuştuğumuz konu ve verdiğimiz mesaj şuydu, siyasetin Türkiye’de ve Doğu toplumlarında, Batı toplumlarında olduğundan farklı bir fonksiyon ve misyon işlendiğinden bahsetmiştik.

Bu fonksiyon ve misyonun tüm sorunları çözmeye yönelik ve çözmekle görevli misyonu olduğunu söylemiştik. Oysa ben bireysel olarak buna, katılmadığımı söylemiştim.

Elbette siyaset toplumda en önemli dinamiklerden bir tanesidir. Konjonktürel bazı anlarda en önemlisi de olabilir. Çünkü siyasetin vereceği bazı kararlar, o an için toplumu en fazla etkileyecek olan kararlardır.

Bu anlamıyla bazı küçük dönemsel durumlarda genel olarak tarihsel süreç içerisinde toplumların gelişmelerini izlediğimiz zaman, aslında siyasetten çok çok daha önemli fonksiyonlar sayesinde, önemli dinamikler sayesinde toplumun geliştiğini görürüz demiştim.

Bu düşüncemi hala koruyorum. Ben bir toplumun, gelişmiş bir toplum olmasının ilk dinamiğinin siyaset olduğuna inanmayanlardanım.

Tekrar parantez açıp söylüyorum, bazı konjonktürel dönemlerde, bazı çok önemli dönemlerde siyasetin yaptığı gerçekler ve mücadele şekli en önemli birinci şey olabilir. Ama her zaman bu olmaz” şeklinde konuştu.

Ardından soru-cevap bölümüne geçildi.Toplantı Yönetim Kurulu Üyesi Hanefi Demir ve Süleyman Kaplan günün anısına plaket takdim ettiler.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE