Cuma, 19 Temmuz 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Dernekler Ankara

İlham Veren Hikayelerini Anlattılar

Hikayeler kadınların isterse her şeyin üstesinden geleceğini gösteriyor.

İlham Veren Hikayelerini Anlattılar

‘Kadın Girişimcilerin İlham Veren Hikayeleri’ konferansı, Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı, KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ve Türkiye’deki İngiliz Ticaret Odası (BCCT) ortaklığında Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu’nda gerçekleşti.

Türkiye’den ve Birleşik Krallık’tan başarılı kadın girişimcilerin deneyimlerini paylaştığı konferansta interaktif paneller sayesinde katılımcılar konuşmacılarla sohbet etme, fikir alışverişinde bulunma ve hükümetlerin kadınları nasıl destekleyebileceği konuları üzerine tartışma imkanına sahip oldu.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu, Doğu Avrupa ve Orta Asya Ticaret Komiseri Judith Slater, “Kadınların işgücüne katılımı ekonomik büyüme ve kalkınma üzerinde hayati öneme sahiptir.

Bu nedenle Birleşik Krallık kadın girişimcilere iş kurmak, işlerini büyütmek ve uluslararası alanda geliştirmek için destek sağlamaktadır.” dedi.

Birleşik Krallık’ın önde gelen kadın yatırımcılarından Founders4Schools, Workfinder & The Scaleup Institute Başkanı Sherry Coutu ise açılış konuşmasında “İstanbul’da tanıştığım kadın girişimcilerin hikayeleri beni oldukça etkiledi.

Kadınların bulundukları toplumlara katkılarını görmek heyecan verici. Kadın girişimcilerin iş dünyasında yükselişi bizim için gurur verici.” diyerek kadın girişimciliğinin öneminin altını çizdi.

Konferansın “Hükümetler kadın girişimcileri nasıl destekler ve kadın girişimcilere nasıl teşvik sağlar?” başlıklı ilk panelinde panelistler Sherry Coutu, KAGİDER Başkan Yardımcısı Zehra Güngör ve Judith Slater Türkiye ve Birleşik Krallık’ta kadın girişimcilere sunulan destekleri, kendi girişimcilik ve iş hayatı hikayelerini ve deneyimlerini anlattı.

Panelin moderatörlüğünü gerçekleştiren Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes “Kadınlar bana istenildiği takdirde her şeyin öğrenilebileceğini gösterdi.

Kadınların çalışma hayatındaki cinsiyet istatistiklerinin ötesine bakarak güvenle kendinden emin bir şekilde her alanda kendilerini göstermeleri gerekmektedir.” dedi.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE