Perşembe, 12 Aralık 2019
.
.
chevron_left chevron_right
Bilişim & Teknoloji Ankara

Süpermarketin Yeni Hali İstegelsin

İstegelsin İstanbul’dan sonra 10 büyük şehirde daha faaliyete geçecek.

Süpermarketin Yeni Hali İstegelsin

Daha önce zincir market deneyimi ile dikkatleri çeken Mehmet Fatih Saraç'ın bir projesi olarak çıkan İste Gelsin, Future Teknoloji Tic. A.Ş.’nin bir çözümü olarak 2018 yılında sadece İstanbul Batı Ataşehir’de hizmet vermeye başlamıştı.

Hem iOS hem de Android platformlarından ücretsiz olarak yüklenebilen uygulama alt yapısına sahip olan Future Teknoloji’nin 4 Ekim 2018 tarihli Ticaret Sicil Gazeti’nde yayınlanan sermaye artırımıyla sermayesi 21 milyon 200 bin TL. Şirketin %75’i Murat Ülker’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu E Star Global E Ticaret Satış ve Pazarlama A.Ş.’ye kalan %25’in 24,99’u Mehmet Fatih Saraç’ın Yönetim Kurul Başkanı olduğu Mesaş Mes Danışmanlık A.Ş.’ye ait ken %0,01’i de Mehmet Fatih Saraç’ın şahsına ait.

Gıda perakendeciliği e-ticaretin en hızlı büyüyen alanı

Online süpermarket girişiminin ciddi yatırım gerektiren bir iş modeli olduğunu belirten istegelsin Kurucu ve Genel Müdürü Sedat Yıldırım, “Son 3-4 yıldır dünyada e-ticaret’te en hızlı büyüyen alanın gıda perakendeciliği olduğunu gözlemliyoruz.

Marketler artık küçülüyor, dev marketler yerine insanlar kolayca ulaşabilecekleri ve hızlı alışveriş yapabilecekleri küçük marketleri tercih etmeye başladılar. Bunun yanında daha fazla çeşitlilik sağlamaları sebebiyle dijital süpermarketler de daha çok tercih edilmeye başladı. Bizler de değişen tüketim alışkanlıkları paralelinde oluşturduğumuz iş modelimizle hizmet vermeye başladık” diyor.

“istegelsin, süpermarketin yeni hali”

Sahip oldukları güçlü altyapı ve dağıtım ağı sayesinde soğuk zinciri bozmadan siparişleri müşterilerinin kapısına kadar teslim ettiklerini vurgulayan Genel Müdür Sedat Yıldırım, “istegelsin’i ‘süpermarketin yeni hali, yeni nesil süpermarket’ olarak tanımlıyoruz. İş modelimiz normal bir süpermarketten farklı olarak sadece fiziksel anlamda bir mağaza açmamak üzerine kurulu.

Ürün portföyümüzde halihazırda 6.500 çeşit ürün bulunuyor, her geçen gün ürün çeşitliliğimiz artmaya devam edecek, çeşitliliğimizi gıda ve gıda dışı tüm ev ihtiyaçlarının yüzde 90'ını karşılayacak hale getirmek istiyoruz. İstanbul’da mevcutta 7 dağıtım merkezimiz bulunmakta. Önümüzdeki dönemdeki planlarımız arasında 10 büyükşehirde daha faaliyete geçmek var” dedi.

Dijitalden süpermarket alışverişi yapanların sayısı artıyor

Şirketin bugün yayınladığı basın bültenine göre istegelsin, uçtan uca bir süpermarket olarak faaliyet gösteriyor. 140 farklı şirketten tedarik ettiği ürünleri kendi depolarında saklayarak soğuk zincir bozulmadan müşterinin kapısına kadar teslim eden istegelsin tarafından açıklanan veriler tüketicilerin market alışveriş tercihlerine dair ilginç detayları ortaya koydu.

Ortalama sepet büyüklüğünün 130 TL’nin üzerinde olduğunu gösteren verilere göre en çok gıda ve yemeklik ürün satın alınıyor. Verilere göre kullanıcılar en çok siparişi 19.00-22.00 saatleri arasında verirken, en çok sipariş verilen lokasyonun ise Kadıköy olduğu görülüyor.

İstanbul’un yüzde 98’ine dağıtım yapan istegelsin, soğuk hava depolarında saklanan meyve, sebze ve etleri soğuk zincir kırılmadan, 1 saatlik zaman aralıklarıyla kapıya kadar teslim etme avantajı sunuyor.

Kısa sürede 500.000’den fazla indirilme sayısına ulaşan uygulamasıyla 150.000’den fazla aktif kullanıcıya hizmet vermeyi sürdüren istegelsin, önümüzdeki dönemde web sitesi üzerinden de satış yapmaya hazırlanıyor. istegelsin, kısa vadede kullanıcı sayısını 1 milyona ulaştırmayı hedefliyor.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE