Perşembe, 16 Temmuz 2020
.
.
chevron_left chevron_right
AVM İstanbul

Carousel AVM İş Ortaklarının Kira Ödemelerinde Yeni Bir Düzenleme Yaptı

Alışverişin keyifli ve huzurlu adresi Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi, iş ortaklarının kira ödemelerinde yeni bir düzenleme yaparak tam destek verdi.

Carousel AVM İş Ortaklarının Kira Ödemelerinde Yeni Bir Düzenleme Yaptı

Carousel, yeni normalleşmeyle birlikte hayata geçireceği yeni ekonomik destek paketinde ise kira ödemelerinde Haziran’da %60, Temmuz’da %50, Ağustos’ta %40 ve Eylül’de ise %30 oranında indirim uygulayarak ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor.

11 Mayıs’ta kademeli olarak kapılarını açan, 1 Haziran itibariyle ise tüm birimleriyle faaliyetlerine devam eden Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi, aldığı hijyen önlemleri ve hayata geçirdiği teknolojik yatırımların yanı sıra iş ortaklarına yönelik bir ekonomik destek paketi daha hazırladı.

Mart ayı kira bedelinin %50’si ile Nisan ve Mayıs aylarının kira bedellerinin tamamını almayan Carousel, iş ortaklarına destek olmak ve milli ekonomiye katkı sağlamak amacıyla kira bedellerinde Haziran’da %60, Temmuz’da %50, Ağustos’ta %40 ve Eylül’de ise %30 oranında indirim uygulayacak.

Carousel ayrıca açıldığı ilk günden bu yana olduğu gibi havalandırma, güvenlik, temizlik ve diğer tüm işletme giderleri için de ödeme almayarak sektörde kendini farklılaştırmaya devam ediyor.

Sektördeki 25. yılını dolduran Carousel’in bu zaman zarfında ülkemizin içinden geçtiği birçok ekonomik krize yönelik kurumsal strateji geliştirdiğini ve sektöre bu konuda alternatif çözümler ürettiğini ifade eden Carousel İcra Kurulu Üyesi Orhan Demir; “Koronavirüs ile mücadelemizi birlik, beraberlik ve dayanışma ile tamamlayacağımıza ve bu zorlu sürecin galibi olacağımıza inanıyoruz.

Hazırladığımız ekonomik destek paketiyle iş ortaklarımıza uygulayacağımız kira indirimlerinin yanı sıra 25 yıldır olduğu gibi bu dönemde de işletme giderlerini almayarak onların bu süreçte rahat nefes alabilmesine destek olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Orhan Demir, hali hazırda diğer AVM’lerin pek çoğunda işletme giderinin alındığını belirterek “Haziran ayı için belirtmiş olduğumuz %60’lık indirim oranı işletme giderinin de alınmaması ile birlikte %70’lerin üzerine çıkıyor. Bu da kiracılarımızın memnuniyetini daha üst seviyeye taşıyor” dedi.

Orhan Demir ayrıca yeni normal olarak adlandırdığımız süreçle alakalı öngörülerini de paylaşarak, “Açılış sürecinde misafirlerimizin hijyen ve sosyal mesafe kurallarına göstermiş olduğu hassasiyet mutluluk verici seviyede oldu.

Yeni normalleşmenin ikinci adımını attığımız bu günlerde mağazalarımızın cirolarının pandemi öncesi rakamlarla kıyaslandığında yaklaşık % 55-60 civarında seyrettiği görülmektedir. Bu veriler yeni normal dönemin ilk göstergeleridir.

Ancak önümüzdeki 3 ayın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hem ziyaretçi rakamlarımızda hem de mağazalarımızın cirolarında elbette kayda değer artışlar yaşanacaktır.” dedi.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE