Pazartesi, 30 Mart 2020
.
.
chevron_left chevron_right
AVM İstanbul

AYD Şehit ve Gazi Aileleri İçin Kampanya Başlatıyor

AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, şehit ve gazi ailelerinin yaşam şartlarını iyileştirmek, eğitim alanında destek olabilmek için bir kampanya başlattıklarını söyledi.

AYD Şehit ve Gazi Aileleri İçin Kampanya Başlatıyor

Bu sene 12.’si düzenlenen AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi, Swissotel İstanbul’da yapıldı. Zirvenin açılış konuşmalarını AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, Fiba Commercial Properties CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman ve Nata Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Buğra Tanık yaptı.

Ülkemizdeki AVM’ler hakkında güncel bilgileri paylaşan Altaş şunları söyledi: “Bizler, 150 milyar doların üzerinde yatırımı olan, 435 adet AVM’de, 160 milyar dolar cirosu yıllık bulunan, 530 bin doğrudan, 1 milyon dolaylı olarak istihdam oluşturan yatırımcılarız.”

“Kur riskinin bankalarla paylaşılması gerekiyor”

Geçtiğimiz yıl dövizle kiralama yasağı ile rahatlayan perakendecilerin cirolarının arttığını bunun da tüm sektörü olumlu etkilediğini vurgulayan Altaş: “Perakendeci kur riskini AVM yatırımcısına atmış oldu ama bu riskin bankalarla paylaşılması gerektiğine inanıyoruz.

Ziyaretçi sayılarımızda çok az bir düşüş olmasına rağmen enflasyondan arındırılmış cirolarımız hala yüksek, karlılığımız devam ediyor. İyi bir yıl geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Kasım -Aralık aylarında başlayan toparlanmanın devam edeceğini düşünüyoruz.”

Sektörün sorunlarına değinen Altaş, AVM yatırımlarının artık belli bir doygunluğa ulaştığını, yatırımların dikkatli ve regüle yapılması gerektiğini belirtti.

Perakende yasası, işletme giderleri konularının anlaşma suretiyle sonlandırılacağı kanaatinde olduğunu vurgulayan Altaş, erken tahliye ile ticari olan ve olmayan gayrimenkul ayrımının ve hukuki rejiminin netleşmesi gerektiğini söyledi.

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE