Cuma, 22 Ocak 2021
.
.
chevron_left chevron_right
AVM İstanbul

AVM’leri Yangın Riskine Karşı Uyarıyor

Türkiye’nin ilk özel itfaiye şirketi Securitas İtfaiye hizmetleri AVM’leri yangın riskine karşı uyarıyor.

AVM’leri Yangın Riskine Karşı Uyarıyor

Her AVM’nin büyüklüğüne göre mutlaka profesyonel itfaiye ekipleri bulundurması gerektiğine dikkat çekiyor. Son aylarda AVM’lerde artan yangın vakalarına dikkat çeken Securitas İtfaiye Hizmetleri Genel Müdürü Uğur Yertut, 29 Eylül Salı günü İstanbul’un önde gelen AVM’lerin üst düzey yöneticileri ile bir araya geldi.

Toplantıda yangına ilk müdahalenin mutlaka profesyonel bir ekip tarafından yapılması gerektiğine dikkat çeken Yertut, “6331 sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanunu ve Binaların Yangından Korunma Yönetmeliği doğrultusunda AVM’lerde her vardiyada çalışanlardan oluşan bir “Söndürme Ekibi” bulundurulması gereklidir ancak asıl işleri yangın söndürme olmayan çalışanlar ile yangına ilk müdahale oldukça zordur. 

Yanlış müdahale AVM’lerde ciddi hasarlara yol açabilir. Bu nedenle AVM’nin büyüklüğüne göre mutlaka profesyonel itfaiye ekipleri bulundurması gerekir” dedi.

AVM’lerin yangın mühendisleriyle birlikte itfaiye mühendislerinden de danışmanlık almalarının önemini belirten Yertut, “Yangına ilk müdahale hizmeti “İtfaiye Mühendisliği” başlığı altında ele alınmalıdır.

Ülkemizde “Yangın Danışmanı ve/veya Yangın Mühendisi” olarak çok yetkin ve değerli kişiler çalışmaktadır. Bu kişiler inşaat aşamasından başlayarak tesiste oluşabilecek yangın risklerini minimize etmek üzere sistemler tasarlar.  “İtfaiye Mühendisleri” ise bu tasarımlar olsa bile oluşabilecek yangınlara nasıl, ne ile reken iki daldır” dedi.

Securitas, 31 ülkede 7500 İtfaiye personeli ile “Özel İtfaiye” hizmetini başarı ile sürdürmektedir. Hizmet vermiş olduğu tesislerde global bilgi birikimini kullanmakla birlikte, Kalite Politikası kapsamında (KPI/SLA) performans yeterlilikleri, tesise özel yetkinlik ve yeterlilik başlıklı yangın eğitimleri de vermektedir.

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE