Cumartesi, 27 Şubat 2021
.
.
chevron_left chevron_right
AVM Adana

01 Burda AVM ''Sıfır Atık Belgesi'' Almaya Hak Kazandı

Yeni nesil AVM anlayışıyla kısa sürede Adana’nın çekim merkezi haline gelen 01 Burda AVM, çevre duyarlılığı ve insan sağlığını ön planda tutan yaklaşımıyla Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

01 Burda AVM ''Sıfır Atık Belgesi'' Almaya Hak Kazandı

Adana’ya değer katan ve şehir halkının hayatına dokunan çalışmalara imza atan 01 Burda, kazandığı belgeyle sürdürülebilirlik hedefleri arasında yer alan atık yönetimi konusunda önemli bir adım atmış oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık Yönetmeliği’nde yer alan kriterleri yerine getirerek “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazanan 01 Burda, doğa ve çevre konusunda yaptığı çalışmalar ile örnek bir AVM olduğunu bir kez daha tescilledi.

Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak için çalışmalarını sürdüren 01 Burda, kazandığı belgeyle çevresel faaliyetler konusunda fark yaratacak bir adım daha attı.

01 Burda AVM Müdürü Fırat Ercan, çevrenin ve doğanın korunması adına pek çok çalışma yaptıklarını belirterek, “Sürdürülebilirlik hedeflerimiz arasında önemli bir yer tutan atık yönetimini gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz.

01 Burda AVM, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma adına oldukça hassas bir anlayışa sahip. Atıkların geri kazandırılması ve doğal kaynakların verimli kullanımı, alışveriş merkezimizin üzerinde önemle durduğu noktalar.

Bu alandaki çalışmalarımızla önümüzdeki dönemlerde de topluma örnek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Sıfır Atık Yönetmeliği”, hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetim ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığının ve tüm kaynakların korunmasını hedefliyor.

Esas Gayrimenkul tarafından Adana’ya kazandırılan 01 Burda AVM, çevre sağlığını tehdit eden sorunları önlemek amacıyla sürdürülebilir stratejilerle hayata geçiriyor.

Bölge: Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE